Rugsėjo 9, 2016
Dešimtmečio jubiliejus! Karjeros aukštumų siekiantys Londono Sičio lietuviai gimtinės vardą garsina visame pasaulyje
Londono Sičio lietuvių klubas.

Verslo profesionalų bendruomenė, 2006-aisiais Londone įkurta saujelės jaunų bankininkų ir finansų ekspertų iš Lietuvos, šiandien vienija jau per 60 narių, karjeros siekiančių globaliuose investiciniuose bankuose, teisininkų kontorose bei verslo konsultacijų kompanijose.

Šie profesionalai, kuriuos vienija Londono Sičio lietuvių klubas, garsina Lietuvos vardą tokiose institucijose kaip Anglijos banke (The Bank of England), „Goldman Sachs“, „BlackRock“, „Credit Suisse“ ir „Morgan Stanley“. Klubo nariai vis dažniau seka tarp pasaulio profesionalų populiarėjančia tendencija jėgas išbandyti jiems naujose profesinėse srityse kaip pavyzdžiui, aukštasis mokslas, politinė analitika, technologijų verslas ar energetika.

Vienas pavyzdžių – viena iš pirmųjų klubo narių, tarptautinių santykių mokslų daktarė, Agnia Grigas. Bakalauro laipsnį Kolumbijos universitete (JAV), mokslų daktaro - Oksforde (JK) įgijusi lietuvė karjerą Londone pradėjo finansų analitikės pareigose „JP Morgan“ investiciniame banke. Vėliau ji konsultavo korporacijas ir vyriausybes verslo strategijos klausimais bei dirbdama eksperte „Eurasia Group“ komandoje, o 2009-aisiais ėmėsi pozicijos „Barclays“ banko verslo plėtros komandoje.

Agnia Grigas, šiuo metu turinti mokslininkės poziciją politikos studijų institute Atlanto taryboje (The Atlantic Council), jau publikavo tris knygas, analizuojančias energetikos politiką bei Rusijos tarptautinę strategiją. Agnia Grigas, šiuo metu turinti mokslininkės poziciją politikos studijų institute Atlanto taryboje (The Atlantic Council), jau publikavo tris knygas, analizuojančias energetikos politiką bei Rusijos tarptautinę strategiją.

Po sėkmingos karjeros Londono Sityje, A. Grigas 2010-aisiais nusprendė grįžti į JAV ir savo dėmesį pilnai skirti globalios politikos studijoms. A. Grigas, šiuo metu turinti mokslininkės poziciją politikos studijų institute Atlanto taryboje (The Atlantic Council), jau publikavo tris knygas, analizuojančias energetikos politiką bei Rusijos tarptautinę strategiją. Tarptautinė žiniasklaida Agnią šiandien laiko viena iš autoritetingiausių šios srities žinovių, ją galima išgirsti komentuojant Rytų Europos aktualijas CNN, „Bloomberg“, „Reuters“ eteriuose ir portaluose. Svarbiausius A. Grigas darbus publikavo žymiosios „Ashgate“, „Yale“ ir Harvardo leidyklos.

Kitas klubo įkūrimo iniciatorius, Darius Daubaras, prieš metus taip pat pasuko visai nauja kryptimi. Bakalauro laipsnį įgijęs Denverio universitete ir Magistro laipsnį pasiekęs “Ivy” lygai prilausančiame Pensilvanijos universitete, finansininko vardas siejamas su tokiais bankininkystės milžinais kaip „Credit Suisse“, „JP Morgan“, „BNP Paribas„ ir „Citigroup“, kuriuose jis darbavosi savo 15-os metų karjeros laikotarpyje. Be to, D. Daubarui taip pat yra tekę dirbti ir vienos iš Rothschild šeimos valdomos investicinės bendrovės partneriu Londone, bendradarbiaujant tiesiogiai tu Lordu Jacob Rothschild’u, garsiosios šeimos linijos Jungtinėje Karalystėje patriarchu.

Darius Daubaras dabar vadovauja naujiems finansiniams projektams Saudo Arabijos karalystės valdomoje naftos bei dujų gavybos milžinėje „Saudi Aramco“. Darius Daubaras dabar vadovauja naujiems finansiniams projektams Saudo Arabijos karalystės valdomoje naftos bei dujų gavybos milžinėje „Saudi Aramco“.

2015-aisiais D. Daubaras priėmė pasiūlymą jėgas išbandyti naujoje srityje, itin mažai pažįstamame regione. D. Daubaras dabar vadovauja naujiems finansiniams projektams Saudo Arabijos karalystės valdomoje naftos bei dujų gavybos milžinėje „Saudi Aramco“. Kompanija, savo verte žymiai lenkianti tiek „Apple“, tiek „Google“ ar bet kurią kitą pasaulio korporaciją, šiuo metu ruošiasi platinti pirmąjį savo akcijų paketą (IPO), kuris savo dydžiu lenks bet kokį kitą akcijų išplatinimą istorijoje ir galimai viršys 100 milijardų JAV dolerių. D. Daubaras sėkmingai dirba šio projekto vadovų komandoje, o likusį laiką aktyviai skiria antram magistro laipsniui studijuodamas tarptautinių santykių ir politikos studijas Kembridžo universitete.

Jurijus Romanenkov - dar vienas Sičio atstovas, sėkmingai pakeitęs savo karjeros sritį. Daug pasiekęs verslo konsultacijų industrijoje Londone Jurijus neseniai nusprendė sukti akademinio pasaulio link ir perteikti sukauptą patirtį aukštojo mokslo siekiančiai kartai. Tokiose kompanijose kaip „PriceWaterhouseCoopers“ bei „The Boston Consulting Group“ Londone septynis metus dirbęs bei verslo administravimo magistro laipsnį (MBA) Harvardo universitete įgijęs J. Romanenkov nuo šio rudens prisijungė prie savo alma mater, Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos Rygoje (The Stockholm School of Economics in Riga), vadovų komandos.

Tokiose kompanijose kaip „PriceWaterhouseCoopers“ bei „The Boston Consulting Group“ Londone septynis metus dirbęs bei verslo administravimo magistro laipsnį (MBA) Harvardo universitete įgijęs Jurijus Romanenkov nuo šio rudens prisijungė prie savo alma mater, Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos Rygoje (The Stockholm School of Economics in Riga), vadovų komandos. Tokiose kompanijose kaip „PriceWaterhouseCoopers“ bei „The Boston Consulting Group“ Londone septynis metus dirbęs bei verslo administravimo magistro laipsnį (MBA) Harvardo universitete įgijęs Jurijus Romanenkov nuo šio rudens prisijungė prie savo alma mater, Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos Rygoje (The Stockholm School of Economics in Riga), vadovų komandos.

Jurijus dedikuos savo laiką plačiam aukštosios mokyklos vystymo ir plėtros iniciatyvų spektrui, bet praleis dalį jo ir auditorijoje, dėstydamas verslo administravimą tiek Bakalauro studentams, tiek kvalifikaciją pakelti siekiantiems verslininkams.

Paklaustas, ar tokie Londono finansininkų profesiniai posūkiai byloja apie besikeičiančią Londono Sičio svarbą, klubo prezidentas Marius Raugalas teigė, kad tai – daugiau lietuvių profesionalų bendruomenės per dešimtį metų įgyto brandumo ir įtakos savo industrijose pavyzdys bei globali tendencija, kai aukštos kvalifikacijos profesionalai savo patirtį sėkmingai perkelia į naujas sritis.

“Dauguma mūsų bendruomenės narių ir toliau sėkmingai kopia karjeros laiptais bei garsina Lietuvos vardą globaliose finansų, teisės, konsultacijų įmonėse. Bet karjeros pokyčiai tik parodo, kad Sityje įgyta patirtis gali būti vertinga ir sėkmingai taikoma aibėje kitų sričių. Pavyzdžiui, JAV gan dažnas fenomenas, kai aukštas pozicijas pasiekę bankininkai nusprendžia tapti profesoriais universitetuose, dalintis savo patirtimi su jaunimu, ar suka į politiką. Didžiuojamės, kad panašių atvejų jau atsiranda ir lietuvių tarpe”, - pasakoja jis.

HSBC banke Londone dirbanti buvusi Londono Sičio prezidentė Vilma Midverytė taip pat pažymi, kad lietuviai finansininkai sėkmės sulaukia ir kurdami savo verslus, dažnai jiems mažai pažįstamose sferose. 

“Kaip pavyzdžius galima būtų paminėti Rytį Vitkauską ir Viktorą Juciką, įkūrusius pasaulinio garso sulaukusį laisvalaikio renginių startuolį YPlan, Marių Bausį, vystantį sparčiai augančią pavedimų kompaniją „MB Transfers“, ir Rasą Balsytę, įkūrusią sėkmingą tarptautinį mados verslą „Silk Philosophy“. Lietuviai įrodė, kad gali konkuruoti su globaliais savo sričių autoritetais, o patirtis Sityje juos gerai paruošia naujiems iššūkiams palikus sau pažįstamą profesinę komforto zoną”, – teigė V. Midverytė.

Londono Sičio lietuvių klubas minės dešimtąsias įkūrimo metines iškilmingoje vakarienėje Londone rugsėjo 9-ąją dieną. Vakaro metu pasisakys Lietuvos ambasadorė JK Aistė Skaisgirytė-Liauškienė, ES atstovybės Rusijos Federacijoje vadovas Vygaudas Ušackas, „The Economist“ redaktorius Edward Lucas bei Londono Sičio tarybos narys Sir Paul Judge, taip bus renkamos labdaringos lešos Lietuvos Caritas programoms remti. Tarp svečių tikimasi ir klubo draugų, žinomų politikos ir verslo atstovų iš Lietuvos, bei įvairių kitų lietuvių profesionalų bendruomenių vadovų iš viso pasaulio.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai