Liepos 14, 2015
Mados kūrėjos kelias: nuo Lietuvos iki Pietų Korėjos
Natalija Voronina
Šiuo metu kūrėja įkvėpimo semiasi Seule, Pietų Korėjoje. Nuotraukoje „Kristina Goes West” kūrybos megztinis ir rankinė. © Asmeninio archyvo nuotr.

Pabaigtos politikos ir diplomatijos studijos, sėkminga karjera Lietuvoje ir lietuvių bei šiauriečių rankines ir aksesuarus siūlančio „Kristina Goes West” („KGW”) prekės ženklo įkūrimas Londone, nesustabdė lietuvaitės judėti pirmyn. Su „Londoniete” kalbėjusi Kristina Armonaitė-Ashton, šiuo metu įkvėpimo kūrybos darbams ir ateičiai semiasi Pietų Korėjoje. 

Kokia buvo Jūsų kūrybinio kelio pradžia? 

Svajonė dirbti mados srityje atsirado dar paauglystėje. Manau, ją man perdavė senelis, garsus pokario Kauno siuvėjas. Stebėdama jį kuriantį ir dirbantį su klientais, vartydama to meto mados žurnalus, mintyse įsivaizdavau skirtingus modelius ir kirpimus. 

Prieš pat pabaigdama gimnaziją, įnirtingai ruošiausi stojamiesiems į dizaino katedrą Vilniaus dailės akademijoje. Tačiau gyvenimas susiklostė kiek kitaip. 

Planai studijuoti kostiumo dizainą buvo pakeisti politikos ir diplomatijos mokslais, o vėliau sekė sėkminga karjera reklamos agentūrose Lietuvoje ir Londone. 

Sutikti įdomūs ir charizmatiški žmonės, jų patirtys, kelionės ir nuotykiai mane be galo įkvėpė. Metų bėgyje apsisprendžiau studijuoti ryšių su visuomene magistrą, tačiau tuo pat metu norejosi keliauti ir pamatyti pasaulį. Tad nusprendžiau sujungti abi svajones įstodama į komunikacijos koledžą Londono menų universitete. 

Po beveik dešimtmečio, praleisto kuriant komunikacijos strategijas garsiems pasauliniams prekiniams ženklams ir nuolatinių kelionių, supratau, kad atėjo laikas kurti kažką savo. Taip gimė idėja atidaryti kristinagoeswest.com internetinį butiką, o po kelių metų ir pačiai pradėti kurti.

„Kristina Goes West” (KGW) įkūrėja Kristina. Asmeninio archyvo nuotr. „Kristina Goes West” (KGW) įkūrėja Kristina. Asmeninio archyvo nuotr.

Kur įgijote dizaino, siuvimo pagrindų? 

Pagrindus siuvimui sudėjo senelis. Prieš baigdama mokyklą kelerius metus įnirtingai mokiausi ir eksperimentavau pati. Kiek vėliau Londone turėjau nuostabią progą gilintis į mados ir stiliaus paslaptis Central Saint Martins koledže, Londono menų universitete. 

O iš tiesų kiekvienas projektas, prie kurio tenka dirbti, suteikia galimybę išmokti vis kažką naujo ir tai panaudoti praktikoje, bendraujant ir dirbant kartu su dizaineriais, medžiagų tiekėjais ir siuvėjais.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

„Kristina Goes West” kūrybos megztinis. Asmeninio archyvo nuotr. „Kristina Goes West” kūrybos megztinis. Asmeninio archyvo nuotr.

Dirbate individualiai ar bendradarbiaujate su kitais kūrėjais?

Mano darbo pobūdis yra lankstus. Pradines idėjas kuriu pati, o prie gamybinio proceso prisijungia net keletas itin gabių komandų.

Visi kristinagoeswest.com kūriniai ir bendri projektai gaminami patyrusių profesionalų. Rankinės ir odos gaminiai – Londone įsikūriusioje odos studijoje, drabužiai – šalia  jos esančioje siuvykloje, o „KGW by S.B. juvelyrikos gaminiai – nuostabios projekto bendraautorės ir itin gabios juvelyrės Sonatos Bylaitės.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Kokia Jūsų kūrybos vizija? 

Mano kūryba, kaip ir kiekvienam dirbančiam panašioje srityje, reiškia išraiškos laisvę, savos estetikos perteikiamą pasauliui ir savitą savęs įamžinimą darbuose.

Vieną dieną norėčiau matyti pasaulyje pripažintus ir žinomus „Kristina Goes West” mados namus, savo klientėms siūlančius ne tik pavienius kūrinius, bet visą gyvenimo stilių.

Ar kuriate iš namų? 

Kuriu visur: namuose, kelionėse, laikiname biure, kuriuo tampa kavinės, lėktuvai ar bibliotekos. Šiuo metu gyvenu Seule, Pietų Korėjoje ir įkvėpimo semiuosi iš nenuspėjamos Azijos ir jos skirtingų kultūrų, taip pat dirbu prie „Kristina Goes West” ir ieškau partnerių pristatyti „KGW” internetinį butiką, prekinį ženklą ir kitus, su mumis dirbančius dizainerius, vietininei rinkai.

Seulas, kaip ir kiekvienas megapolis, turi savų privalumų ir trūkumų. Čia viskas kitaip nei Europoje: nuo kultūros, maisto iki madų bei naujų tendencijų. Būna dienų, kai kūrybinio įkvėpimo ir idėjų gaunu su kaupu, bet pasitaiko, kad kai kurie žmonių poelgiai tiesiog stebina ir palieka be žodžių.

Tikriausiai puiku dirbti tai, ką mylite, ir nebūti prisirišusiai prie vienos gyvenamosios vietos? 

Manau darbas, kurį myli, šiandieną yra prabanga. Daryti tai, kas miela iš tiesų yra dovana, kurią be galo vertinu. O būti prisirišusiai prie vienos vietos niekada nesinorėjo. Tad panašu, kad ši svajonė bent jau kol kas pildosi.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai