Birželio 9, 2015
Jauna dviejų vaikų mama verslininke tapti neplanavo
Barbora Grigaliūnaitė
Rūta Laužikaitė net nesvajojo, kad Anglijoje pradės verslą, sutiks svajonių vyrą ir sukurs šeimą. © Asmeninio archyvo nuotr.

Besiruošdama studijuoti architektūros į saulėtąjį Brightoną, Rūta Laužikaitė net nesvajojo, kad čia pradės verslą, sutiks svajonių vyrą ir sukurs šeimą. Dabar Rūta yra ką tik studijas baigusi jauna dviejų mergaičių mama, dviejų patrakusių šunų šeimininkė ir netgi verslininkė. „Londonietė” kūrybingos moters pasiteiravo, kaip ši viską spėjanti.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Į Jungtinę Karalystę Rūta nusprendė vykti po dvejus metus trukusių interjero dizaino studijų Vilniaus dailės akademijoje. Mergina pasakojo, kad iš tiesų visada norėjo studijuoti architektūrą. Žinodama, kad Brightonas gali pasigirti geru menų universitetu, nesidairydama toliau, čia ir patraukė. 

„Širdis jautė, kad čia bus gerai”, - pasakodama šypsojosi Rūta. „Brightonas man patiko iš karto. Puiki atmosfera, draugiški, kosmopolitiški žmonės, šalia ošianti jūra. Labai daug kūrybingų žmonių, visi labai atsipalaidavę ir niekur neskuba,” – dėstė mergina.

Taip susiklostė, kad dar net nebaigusi studijų, Rūta sugalvojo pradėti internetinį verslą - drabužių parduotuvę. „Daug dalykų iš studijų galiu pritaikyti savo versle, todėl tikrai negaila universitete praleisto laiko,” - įsitikinusi ji.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Pradėti verslo neplanavo

Rūta prisipažįsta, kad važiuodama studijuoti į Jungtinę Karalystę jokių aiškių planų neturėjo. Mergina pasakojo, kad nežinojo, kiek laiko čia apsistos ir tikrai neplanavo pradėti verslo ar sukurti šeimos. Tačiau viskas pasisuko lyg toje patarlėje: žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Tik šiuo atveju Rūta nieko nesitikėjo, o viskas gavosi net labai rimtai. 

Dukra Maja dėvi Rūtos pieštus marškinėlius. Asmeninio archyvo nuotr. Dukra Maja dėvi Rūtos pieštus marškinėlius. Asmeninio archyvo nuotr.

„Viskas prasidėjo nuo piešimo and moteriškų pėdkelnių ir timpių. Visada mėgau kuo įdomesnes, išsiskiriančias pėdkelnes, nes nešioju daug suknelių ir sijonų. Atrodė natūralus pasirinkimas pačiai daryti kažką idomaus,” - apie pirmąją verslo idėją pasakojo Rūta. Po to sekė vyriški ir moteriški marškinėliai, o gimus pirmąjai dukrai Majai, Rūta pradėjo piešti ir ant vaikams skirtų drabužių.

Pirmąją internetinę parduotuvę moteris atidarė „Ebay”, kur pardavinėja ir dabar. Neilgai trukus, parduotuvės atsiidarė ir „Etsy”, „Folksy” internetiniuose puslapiuose, o neseniai buvo atidaryta ir „ARTsy clothing” internetinė sveitainė. 

„Planuoju savo produktus pasiūlyti ir panašios stilistikos parduotuvėms Brightone. Taip pat norėčiau dalyvauti „MADE Brighton” bei kitose mugėse,” - apie ateities planus pasakojo verslininkė.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Įkvėpimo semiasi iš aplinkos

Rūta pasakojo, kad įkvėpimas sukurti naujus dizainus ateina iš labai įvairių šaltinių: klausantis mėgstamos muzikos, susapnuojant, kartais tiesiog pradedant paišyti išeina kas nors įdomaus ir gražaus. „Labai mėgstu individualius užsakymus, kadangi jie dažnai būna kažkas visiškai naujo, kitokio stiliaus ar tematikos. Iš jų taip pat semiuosi įkvėpimo,” - aiškino menininkė.

Verslo gyslelę turėjo nuo vaikystės

Kūrybiningumas pasireiškė tikrai anksti. Merginos šeima buvo pirmieji verslininkės „klientai” bei idėjų bandymų „triušiai”. Rūta „Londonietei” pasakojo, kad nuo pat vaikystės turėjo daug smagių „versliukų”. 

Dukra Maja dėvi Rūtos pieštus marškinėlius. Asmeninio archyvo nuotr. Dukra Maja dėvi Rūtos pieštus marškinėlius. Asmeninio archyvo nuotr.

„Sekmadieniais tėvams darydavau pusryčius (nes šeštadieniais reikdavo išsimiegoti). Servisas vadinosi „H71”. Neįsivaizduoju kodėl, gal dėl to, kad man gerai skambejo. Turėjau net meniu nupaišiusi su viršeliu,” - šypteli dviejų mergaičių mama. 

Jauna moteris juokdamasi prisiminė, kad vėliau „įsteigė” namų tvarkymo biznį, kuris vadinosi „Švarioji gulbė”. Vienas kambarys kainavo 5 lt, o visas namas (7 kambariai) - 7 lt. Taip pat spausdino laikraštį „Vėžlio ritmas” su priedu „Algoritmas”. Įkvėpimo pavadinimui Rūta sėmėsi tarptautinių žodžių žodyne, nes tuo metu tikrai nežinojo, ką tai reiškia. Laikraščio kaina buvo 1 lt. Tiesa, laikraščio kopija būdavo tik viena, tačiau visi turėdavo mokėti už skaitymą. Studentams, t.y. broliui, Rūta taikydavo 50 proc. nuolaidą.

Iš mažo Ventės miestelio kilusi mergina sakė, kad galbūt tiek idėjų kildavo dėl to, kad nelabai būdavo ką veikti. Todėl reikėdavo sau prasimanyti įdomių pramogų. 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai