Balandžio 20, 2016
Lietuvos rekordininkė Augustina Pivoraitė: kiekvieną dieną reikia verstis per galvą, kad kažką pasiektum

Šį savaitgalį Londone pirmą kartą  įvyks tarptautinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis "Mes - Pasaulis". Kalbiname projekto iniciatorę ir vadovę,  daugkartinę Lietuvos ir Europos hiphopo čempionę, Lietuvos rekordininkę Augustiną Pivoraitę (Tina Berlanti). 

Papasakokite apie save ir savo veiklą?

Šiuo metu gyvenu Londone, mokau vaikus ir jaunimą hiphopo šokių (Dagenham "Universe Kids" team, bei Walthamstow "Galaxy kids" team). 

Lietuvos edukologijos universitete bei Vilniaus kolegijos menų fakultete įgijau šokio pedagogikos specialybę ir aukštąjį išsilavinimą.  Hiphopo mokiausi šokti pas pasaulio čempioną Dainių Žebrauską studijoje A.N.T. Praktikos ir naujų įgūdžių sėmiausi iš žinomų choreografų bei čempionų. Su sese Indre Vilniuje įkūrėme "Artistų Namus", kuriuose vaikai ir jaunimas mokosi šokio, vokalo, vaidybos.

Dešimt metų treniravausi Vilniaus sporto mokykloje – sportinę gimnastiką. Kartu su sese Indre, taip pat daugkartine Lietuvos bei Europos čempione, nuo mažens mokėmės dainuoti, šokti, kurti. Iš pradžių dainavome mamos Džiuljetos Mankauskaitės suburtoje vaikų pop grupėje ''Fantazija'', vėliau atsiskyrėme nuo kitų vaikų ir patraukėme kaip nauja R'n'B grupė I.T.D, "Trylika", o vėliau tapome ir "Lady'Sisters". Neseniai įrašėme naują dainą "Dance". Jau pasirodė ir muzikinis klipas, kuris dalyvavo vaizdo klipų konkurse "Klipvid", pateko į laimėjusių trejetuką ir buvo apdovanotas piniginiu prizu.

Vaikystėje tiek aš, tiek Indrė daugiau laiko praleidome repeticijose, koncertuose, nei mokykloje, tačiau tai nesutrukdė baigti universitetų. Įvairių varžybų dėka apkeliavome didelę dalį Europos, o tai praplėtė akiratį, supratimą. Pasaulį matome kitomis akimis. 

Už viską dėkoju mamai, nes nuo mažens pastebėjo tiek mano, tiek sesės talentą ir nukreipė teisinga linkme, neleido "makaluotis" gyvenime, visada sakydavo "ką pradėjai - tą ir baik". Todėl niekada nebuvo makalavimosi, kad šiandien noriu lankyti teniso būrelį, kitą dieną spardyti kamuolį ar plaukti. Nors repeticijos trukdavo didesnę dalį dienos buvau laiminga. Jau nuo pirmos klasės žinojau, jog būsiu choreografė, o ne matematikė.

Kaip šovė mintis Londone organizuoti "Mes - Pasaulis" renginį?

Idėja  gimė tada, kai viena mama pasiguodė, jog Londone gyvenantiems vaikams lietuviams trūksta veiklos, koncertų. Užaugau mamos režisuotame vaikų ir jaunimo festivalyje "Mes-Pasaulis". Šiame festivalyje vaikam suteikiama galimybė ne tik pasirodyti scenoje, bet ir kuriamos gražiausios dekoracijos, kurios kiekvienais metais keičiasi pagal temas. Vaikai pajaučia scenos erdvę, apšvietimą, kokybišką garsą, ką jau kalbėti apie žiūrovus, kurie užpildo visą salę. Vaikai pasijunta kaip tikros žvaigždės. Šis festivalis vaiką ugdo visapusiškai - nuo matymo, klausymo iki kūrybinio darbo. 

Tiesa, galimybių kol kas neturiu tokių kaip Vilniuje, tačiau tikiu, kad ir Londone ateityje galėsime suorganizuoti tokio lygio renginį kaip Lietuvoje.

Kokiais gyvenimo pasiekimais labiausiai didžiuojatės?

Mano laimėjimai yra pasiekti kartu su sese. Visa siena nukrauta taurėmis, medaliais, diplomais. Kiekvienas laimėjimas - tai tarsi pamoka, savęs patikrinimas, o pralaimėjimas - ženklas,  jog dar reikia padirbėti. Viena be kitos nebūtume tiek daug nuėjusios į priekį. Esu daugkartinė Lietuvos ir Europos hiphopo čempionė. Taip pat Lietuvos rekordininkė: 32 akrobatiniai persivertimai atgal (back handspring).

Visais pasiekimais džiaugiuosi. Vienas įsimintiniausių - kai verčiausi per galvą 32 kartus atgal. Atrodo scenoje esu visą gyvenimą, tačiau tai buvo kažkas kito, labai jaudinausi, prašiau žiūrovų, jog mane palaikytų tyla.

Kokie planai ateityje?

Gyventi ir Londone, ir Lietuvoje. Su sese planuojame pasikeisdamos skraidyti kas keletą mėnesių. Kodėl? Nes ilgiuosi savo komandos, savo mokinių Lietuvoje, bet nenoriu palikti ir Londono, nes čia sutikau naujų draugų. Labai prisirišu prie žmonių. Vasarą planuoju daug treniruotis, nes noriu pasiekti pasaulio rekordą: kad tapčiau pasaulio rekordininke reikia apsiversti 58 kartus. Taip pat tikiuosi suburti didesnį šokėjų ratą. Suorganizuoti festivalį "Šokio Karalienė". Įkurti erdvią kavinę Londone, kad galėčiau ten ir renginius organizuoti, šokti su vaikais. Nieko nėra lengva, tad kiekvieną dieną reikia verstis per galvą, kad kažką pasiektum.

Augustina ir Indrė Pivoraitės:

Daugiau Augustinos ir Indrės choreografijos darbų galite pamatyti čia >>>>>>>>>>>>>>>>

Straipsnio komentarai

  • Taip aš Indre , šios žavios merginos sesė :) Dabar dar labiau tavęs pasiilgau! Smagu žinoti, kad kiekvieną dieną verstis per galvą yra dėl ko ;)
    1. indre // Balandžio 21, 2016 // 07:13
    0
    Cituoti komentarą Siūlau šalinti
  • Taip aš Indre , šios žavios merginos sesė :) Dabar dar labiau tavęs pasiilgau! Smagu žinoti, kad kiekvieną dieną verstis per galvą yra dėl ko ;)
    1. indre // Balandžio 21, 2016 // 07:13
    0
    Cituoti komentarą Siūlau šalinti
  • Taip aš Indre , šios žavios merginos sesė :) Dabar dar labiau tavęs pasiilgau! Smagu žinoti, kad kiekvieną dieną verstis per galvą yra dėl ko ;)
    1. indre // Balandžio 21, 2016 // 07:13
    0
    Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai