Liepos 1, 2015
Lietuvis BBC aktorius: nuo kamerų šviesos iki fitneso subtilybių
Natalija Voronina 1
Laurynas Onuškevičius yra atsidavęs dviems mylimoms veikloms vienu metu.. © zavifoto.lt nuotr.

Atlikęs ne vieną vaidmenį kine, teatre, reklamose, muzikiniuose klipuose ir televizijos projektuose, aktorius ir fitneso treneris iš Vilniaus Laurynas Onuškevičius atvirai apie skirtumus tarp lietuvių ir užsieniečių režisierių ir aistrą sportui, kurią perduoda kitiems.

Ar aktorystė yra tavo pagrindinė veikla?

Šiuo metu užsiimu dvejomis veiklomis, abi jos man yra pagrindinės. Aktorystė ir sportas. Nuo šių metų balandžio mėnesio esu įgijęs antrą specialybę – esu fitneso treneris.

Pakalbėkime apie aktorystę ir kokią reikšmę tau ji turi?

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Aktorystė mano gyvenime turi didžiulę reikšmę. Nuo šeštos klasės pradėjau svajoti ir keliauti šios specialybės link. Nuo devintos klasės pradėjau lankyti dramos būrelį, tuo metu dar vadinamuose moksleivių rūmuose.

Būrelio vadovas/režisierius buvo nuostabus ir talentingas Titas Varnas. Šis žmogus padėjo man kryptingai keliauti svajonės link. Baigęs mokyklą įstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Metus mokiausi pas režisierių Gintarą Varną. Šie metai man suteikė bene didžiausią patirtį ir suvokimą apie aktorystės pasaulį. Po metų su G. Varno kursu teko atsisveikinti.

Po vienerių metų pertraukos vėl perstojau į akademiją, į vaidybos/pantomimos kursą. Nuo pirmųjų savaičių įsimylėjau pantomimos meną. Atradau iš naujo savo kūną, supratau, kokios didžiulės yra jo galimybės. Po studijų gavau darbą Kauno Pantomimos ir Plastikos Teatre.

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Taip pat du metus buvau „Aktorinio meistriškumo ir pantomimos meno“ būrelio vadovas moksleivių rūmuose.

Tad aktorystės reikšmė man tikrai didžiulė.  Tai jau ne tik specialybė, ar darbas. Tai - gyvenimo būdas, hobis, laisvalaikis.

Papasakok apie savo vaidmenį su pasaulyje gerai žinomu BBC.

Viskas buvo  filmuojama pas mus, gražioje Lietuvos gamtoje. Atlikau prancūzų kareivio „Frenchman“ vaidmenį.

Su BBC „War & Peace“ viskas buvo lygiai taip pat, kaip ir su daugeliu darbų. Paskambino iš kastingo agentūros. Nuvykau nusifotografuoti. Po kiek laiko paskambino dar kartą – nuvykau nusifilmuoti kelių vaidmenų bandymuose. Na, ir galiausiai sulaukiau trečiojo skambučio, kad esu atrinktas!

Vaidmuo mano buvo epizodinis, bet patirtis labai įdomi ir visiškai kitokia, nei su kitomis kompanijomis. BBC aktoriams skiria labai daug dėmesio. Buvau tikrai maloniai nustebintas jų rodomu dėmesiu, rūpestingumu ir profesionalumu. Kaip juokavau šeimai ir draugams, trumpam pasijaučiau kaip tikra kino super žvaigždė! (juokiasi - aut. past.) Sunkumų jokių nė nebuvo.

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Išmokau prancūziškai tekstą (prancūzų kalbos visiškai nemoku), bet kadangi teksto buvo nedaug, tad nesunkiai susidorojau.

Neseniai filmavaisi ir greitai eteryje debiutuosinčiame filme „Rebirth“. Kokie įspūdžiai aplanko prisiminus šį vaidmenį?

Filmavausi Lietuvoje, nors filmavimai vyko ir Jungtinėje Karalystėje, man ten vykti nereikėjo - visos mano personažo scenos buvo filmuojamos Lietuvoje. Apie atranką informavo buvusi klasiokė, taip pat aktorė gyvenanti Londone, Kristina Buikaitė.  

Ji trumpai užsiminė, kad atvyksta filmavimo grupė iš Jungtinės Karalystės filmuoti  „Rebirth” filmo. Nuėjau į atranką. Antrankoje iš karto pajaučiau, jog patikau režisieriui Alireza Sadreddini. Per video bandymą šiek tiek suimprovizavau tekstą, tai režisierius pasakė, jog originalų tekstą keis manuoju, kurį tik ką išgirdo.

Tai buvo ženklas, kad vaidmenį „Rebirth“ gausiu. Taip ir įvyko. Jau tą patį vakarą su manimi susisiekė ir pranešė, kada atvykti į filmavimo aikštelę.

Įspūdis labai geras, nes teko dirbti su tikrai nuostabia komanda. Pats režisierius turi nuostabią aurą, labai smagu dirbti su tokiu žmogumi. Tikriausiai veikia tai, kad jis - ne lietuvis.

Akimirka iš „Rebirth“ filmavimo aikštelės (Asmeninio albumo nuotr.). Akimirka iš „Rebirth“ filmavimo aikštelės (Asmeninio albumo nuotr.).

Režisierius A. Sadreddini netgi nežinojo, kad aš esu aktorius. Jam tiesiog patiko mano organika kastingo metu. O likusias mano galimybes pamatė tik filmavimo aikštelėje. Jis neslėpė savo susižavėjimo manimi, aš neslėpiau džiaugsmo ir dėkingumo už tai. Kaip kiekvienas žiūrovas turi atrasti savo aktorių, taip kiekvienas aktorius turi atrasti savo režisierių. Tad labai džiaugiuosi, kad susipažinau ir turėjau garbės dirbti su šiuo britų režisieriumi.

Minėjai, kad su užsieniečių režisieriais darbas kiek kitoks. Kuo konkrečiai?

Vaidyba su lietuviais ar užsieniečiais labai ypatingai galbūt ir nesiskiria, nes galutinio rezultato reikia tokio pat – gerai atlikto darbo.

Man labai patinka dirbti su užsienio režisieriais. Jie nevertina tavęs pagal tavo pasiekimus akademijoje, teatre ar televizijoje. Jie vertina tave čia ir dabar, tokį, koks esi ir ką sugebi padaryti. Jiems neįdomi tavo pavardė ar ką tu pažįsti.

Skiriasi tik tai, kad susidūrus skirtingoms aktorystės mokykloms, labiau išryškėja vienokie ar kitokie privalumai. Yra tekę vaidinti festivaliuose, kuriuose spektaklius vaidinom mes, lietuviai. Bet taip pat ir amerikiečiai, rusai, prancūzai, turkai. Ir būtent kitų tautų režisieriai labiau į mus atkreipdavo dėmesį, kviesdavo atvykti pas juos, studijuoti ar dirbti kartu.

Kaip tavo gyvenime atsirado fitnesas?

Sportas - ne tk nauja profesija, bet ir būtinybė aktoriui (Asmeninio albumo nuotr.). Sportas - ne tk nauja profesija, bet ir būtinybė aktoriui (Asmeninio albumo nuotr.).

Fitnesas mano gyvenime atsirado tada, kai antrame kurse patyriau peties ir kaklo traumą.

Praėjau visus reikiamus gydymus, bet skausmas niekur nedingo. Tada pagalvojau, kad reikia pamėginti sportuoti, gal sustiprėjus raumenims ir skausmas sumažės. Taip ir padariau.

Labai atsargiai, po truputį, pradėjau sportuoti. Pradžia buvo labai sunki, ypač dėl skausmų. Bet kuo stipresnis dariausi, tuo geriau jaučiausi.

Galiu drąsiai teigti, kad sporto dėka atsitiesiau. Ir apskritai, kai kūnas yra geros fizinės formos, daug geriau jautiesi, visai kita gyvenimo kokybė.

Teatro scenoje fizinė savijauta labai padėjo. Dirbant Kauno Pantomimos teatre buvo kur kas lengviau susidoroti su įvairiais akrobatiniais sprendimais. O ir kūnas su triko atrodo reprezentatyviai! (juokiasi - aut. past.).

Taip fitnesas ir atkeliavo į mano gyvenimą. Taip patiko sportuoti, kad nusprendžiau profesionaliai tuo užsiimti. Kaip tariau, taip ir padariau. Balandžio mėnesį įgijau trenerio licenciją, o nuo gegužės dirbu sporto klube treneriu. Vedu grupinius užsiėmimus.

Raktažodžiai: Laurynas OnuškevičiusaktoriusBBC.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai