Rugpjūčio 24, 2012
TRUMPI SIJONUKAI - GERESNIS GYVENIMAS. Kaip sijonų ilgis įtakoja ekonomiką?
LONDONIETE, 1
© House of Fraser

Kad ir kaip keistai skamba - sijonų ilgis dažnai siejamas su ekonomikos pakilimais ir nuosmukiais. Jei tikėtume šia teorija ir pasižvalgytume po parduotuvių lentynas, pamatytumėme, kad D.Britanijos ekonomika šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, tačiau netrukus turėtų atsigauti, rašo „The Daily Mail“.

Pažvelgus į pastarųjų dienų Victorios Beckham, Katie Holmes ar Christinos Aguileros nuotraukas iškart matosi, kad į madą sugrįžo ilgi sijonai. Beje, tokie ilgi jie nebuvo nuo 1929-ųjų Didžiosios depresijos laikų.

Tačiau, pasak vadinamojo Sijonų ilgio indekso (Hemline Index), ekonomika netrukus turėtų vėl atsigauti – paprastai vadinamieji maksi sijonai dizainerių kolekcijas bei parduotuvių lentynas užkariauja recesijos metu. Paskutinį kartą jie madingi buvo dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai metinė infliacija D.Britanijoje siekė 15 procentų. Palyginimui, 1960-ųjų ekonominio pakilimo metu pasaulį užkariavo mini sijonėliai, kurie į madą vėl grįžo dešimtojo dešimtmečio pabaigoje – vėlgi, atsigavus ekonomikai.

Pakartotinės recesijos banga matoma ir parduotuvių vitrinose – jose dabar dominuoja ilgi, pieštuko formos siluetai. Tačiau nors tai pranašauja niūrų rudenį, Sijonų ilgio indeksas suteikia vilčių – tai, ką dabar vilkime gatvėse ant podiumų buvo praėjusiais metais. 2012-2013 m. rudens ir žiemos kolekcijose sijonai jau trumpesni – Sijonų ilgio indeksas pakilo nuo 35,04 iki 44,38. Kuo didesnis indeksas – tuo trumpesnis sijonas ir tuo stiprenė ekonomika. 

Sijonų ilgio indeksą 1926 m. sugalvojo ekonomistas George Tayloras, pastebėjęs ryšį tarp ekonomikos pakilimo ir trumpų sijonėlių. Pasak jo, kuo stipresnė šalies ekonomika, tuo trumpesni sijonai – kad jų savininkės galėtų demonstruoti prabangias pėdkelnes ar kojinaites. Tuo tarpu sunkmečio laikotarpiu pigios pėdkelnės yra slepiamos po ilgais sijonais.

Taigi, sijonai teikia vilčių – kitaip nei D.Britanijos premjero Davido Camerono prognozės, jog recesija gali užtrukti ir šalies ekonomika galutinai atsigaus tik šio dešimtmečio pabaigoje. Anglijos bankas taip pat paskutiniame savo pranešime nebeprognozuoja jokio ekonomikos augimo šiemet – neliko net ir tikėto 0,8 proc. pagyvėjimo.

Sijonų ilgių pokyčiai XX amžiuje:

• 1929-1933 m. Didžiosios depresijos metu karaliavo ilgi sijonai;
• 1960-ieji. Septintajame dešimtmetyje išrastas mini sijonėlis – beveik iškart po to, kai 1957-aisiais Haroldas McMillanas, tuometinis D.Britanijos ministras pirmininkas, pareiškė, kad „niekada taip gerai negyvenome“. Ekonomika nuolat stiprėjo, o sijonai – trumpėjo;
• 1980-ųjų pradžia. Po vadinamosios „Nerimo žiemos“ 1978-79 m. ėmė ilgėti ne tik eilės prie darbo biržos, bet ir sijonai. 1982-aisiais be darbo jau buvo 3 mln. Britų;
• 1984-1988 m. Japių (yuppies) epocha, pirmieji mobilieji telefonai pakreipė ekonomikos kreivę aukštyn, o sijonus – trumpyn;
• 1993-2002 m. Ekonomikos bumo laikotarpiu į madą sugrįžo miniatiūriniai sijonėliai. Geriausias to pavyzdys – pasaulio scenas užkariavusios „Spice Girls“ su kiekvieną kūno linkį išryškinančiais apdarais.


Raktažodžiai: stiliusmadalaisvalaikis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai