Rugpjūčio 18, 2007
Rožiniai marškiniai - “kietoms” žuvims
AGNĖ SELEMONAITĖ,

Didžiojoje Britanijoje sutiksite daugiausiai vyrų pasipuošusių rožiniais marškiniais.

Kartais mėgstama pasišaipyti, kad rožinė – tik merginoms ar gėjams tinkanti spalva. Tačiau rožinius marškinius dėvintys vyrai - nebūtinai homoseksualūs. 

Rožinių marškinių bumas Didžiojoje Britanijoje prasidėjo prieš porą metų, 2005-aisiais. Dažnai jis siejamas su Londono marškinių gamintojo Thomas Pink vardu. Kompanija “Pink” viena pirmųjų išleido rožinių marškinių ir jų priedų liniją 2005-tųjų pavasarį. Tuomet žalią šviesą rožiniams marškiniams uždegė ir kiti drabužių dizaineriai bei parduotuvių tinklai. Sezonas prasidėjo su nauju šūkiu: „Tikri vyrai dėvi rožinę spalvą” (“Real men do wear pink”). Rožinė spalva vyrų pasaulyje pakilo iš paskutinės vietos į pirmą. Tai tapo geriausiai parduodama vyriškų marškinių spalva Didžiojoje Britanijoje. Visagalė reklama apvertė vyrų spintas aukštyn kojom.

Vyrai ir “mergaitiška” spalva

Kas gi bendro tarp vyriškos lyties atstovų ir “mergaitiškos” spalvos? Juk dažniausiai rožinė spalva asocijuojasi su moteriškumu, meile, romantika, švelnumu. Būsimoms mamoms patariama naujagimiams ruošti rožinį patalą ir rengti šia spalva, kad mažyliai jaustųsi jaukiai ir saugiai, atėję į šį pasaulį. Ar britų vyrams staiga pritrūko meilės ir švelnumo? 

Žurnalas „Vyrų Sveikata” (Men’s Health) organizavo apklausą apie spalvą ir vyrišką madą, po kurios tapo aišku, kad moteris traukia vyrai, dėvintys tam tikrų spalvų drabužius. Rožinė lenkė visas kitas spalvas. Pasak spalvų tyrimo kompanijos “Pantone” atstovų, rožinė spalva labiau nei kitos traukia moteris, nes ji simbolizuoja intymumą, jautrumą bei pasitikėjimą. Tad vyrai pasirinko teisingą kelią, bandydami laimėti moterišką dėmesį. Deja, vien rožinių marškinių neužtenka. Dažnai vyrai, rinkdamiesi rožinius marškinius, nori pabrėžti savo išskirtinumą, tačiau kalbėdami žvelgia iš padilbų, bijo pažiūrėti pašnekovui į akis ir ištarti žodį. Kitiems vyrams nereikia ir marškinių, kad savo vyrišku pasitikėjimu ir spinduliavimu pritrauktų ir verslo partnerius, ir moteris iš kaimyninio ofiso. 

Kodėl iki šiol ši spalva asocijuojasi su homoseksualumu? Tris Reid-Smith, „Rožinio Laikraščio” (The Pink Paper) redaktoriaus nuomone, gėjų asociacijos su rožine spalva pasaulyje prasidėjo, kai Amerikos kalėjimuose kalinių grupes, surištas grandinėmis, sargai apmaudavo rožinėmis kojinėmis, kad pažemintų ir priverstų jaustis moteriškai. Tačiau, pasak Tris, šiuolaikiniai heteroseksualai juos dėvi suvokdami, kad yra kitų būdų pabrėžti vyriškumą ir jis išreiškiamas ne spalva.

Rožinė politika

Įdomus faktas, jog britų politikai taip pat mielai dėvi rožinius marškinius, norėdami pritraukti daugiau moteriškų balsų per rinkimus. Pavyzdžiui, per 1992 rinkimus, John Major įvaizdžio patarėjai susivokę, kad dabar jau buvęs Premjeras atrodė šaltas ir pilkas, nutarė jį „sušildyti” rožine spalva. Sekretorė buvo skubiai išsiųsta į “Marks&Spencer” nupirkti rožinių marškinių. Jie tikėjosi, kad spalva suteiks Premjerui egzotiško veržlumo ir laimės rinkėjų palankumą. 

Manoma, kad politikai ir rožinė spalva gali būti gan geras derinys, tačiau šiuo atveju politikai rizikuoja pasirodyti per „minkšti” ir daugiau šilti nei turėtų būti. Piteris Mandelsonas, Viljamas Hag, kaip ir Toni Bleiras, visi yra ne kartą apsivilkę rožinių spalvų marškinius, tiesa neoficialioje aplinkoje, bandydami atrodyti atsipalaidavę ir nerūpestingi.

Derančios spalvos

Pagrindinis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis marškinių spalvą yra jūsų odos spalvos tonas, kurios nepakeisite (nebent pakoreguosite įdegiu). Atsiminkite, kad švelnios spalvos nekaip atrodys ant išblyškusios odos. Jei jūsų oda blyški, venkite šviesių rožinių atspalvių ir rinkitės ryškesnius. 

Visų atspalvių rožinė spalva įmantriai atrodys su juoda, pilka, tamsiai mėlyna spalvomis. Aštrumo suteiks tamsesnės ar labai tamsiai žalios derinys su rožine. Viskas priklauso nuo to, kur ruošiatės. Rožiniai marškiniai su tamsiai pilku ar tamsiai mėlynu švarku suteiks puikų kontrastą tarp oficialumo ir įžūlumo. Kartu tai bus įvairiapusiškas derinys: galėsite atrodyti kasdieniškai, paprastai ir laisvai su džinsais, tačiau tuo pačiu elegantiškai ir prašmatniai su tamsiu švarku. 

Tarpusavyje dera ir ruda su rožine. Taigi, jei po kaitrios vasaros vis dar išlikęs įdegis, drąsiai vilkitės rožinius marškinius, pridėkite tamsų kaklaraištį, tokio pat atspalvio kelnes ir pirmyn užkariauti verslo pasaulio.

Už ir Prieš

Nevisi britai tapo tikrais moterų gundytojais ir puolė šlovinti rožinius marškinius. Teko sutikti nemažai vyrų (įvairaus amžiaus ir socialinio sluoksnio), šiurpstančiu nuo vyriškos lyties atstovų ir šios spalvos kombinacijos. Kita pusė juos tiesiog dievina ir teigia, jog tai naujoji “vyriška juoda”. Pateikiame jums stipriausius argumentus už ir prieš šią spalvą:

Vyrai, guldantys galvą dėl rožinių marškinių, sako:

• „Nebijau parodyti savo moteriškos pusės”
• „Nes moterys dėvi kelnes”
• „Išryškina mano mėlynas akis”
• „Nes tai madinga”
• „Vieninteliai marškiniai buvę mano dydžio”
• „Nes tinka prie mano rankinės”
• „Čia ne rožinė, o lašišinė. O tai - labai „“kieta” žuvis”

Vyrai, einantys į gatvę geriau be marškinių, nei dėvintys rožinius:

• „Nes pasaulis pilnas gėjų”
• „Tikri vyrai NEdėvi rožinės”
• „Tai taip moteriška! ”
• „Juos dėvi tik silpnavaliai, aklai pasiduodantys mados, reklamų ir parduotuvių įtakai”
• „Vyrai užuot išmokę patys pasirinkti, leidžia moterims nuspręsti, kokius apdarus pirkti. Aš tai žinau, nes nekenčiu apsipirkinėti, todėl mano žmona pripirko rožinių marškinių ir aš, net jų nemėgdamas, turiu dėvėti. Jūs tik pažiūrėkit į mane! ”

Nuosprendis

Kaip sakė Jude Law, vaidinęs didžiausią merginų numylėtinį filme “Alfie”: „jei leisite išsiveržti savo vyriškumui, jums nėra jokios priežasties bijoti rožinės spalvos” ( “If you ooze masculinity like some of us do, you have no reason to fear pink”). Galu gale, sutinki pagal spalvą, tačiau palydi pagal protą.

Parengta pagal užsienio spaudą

Raktažodžiai: stiliusvyriška mada

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai