Rugsėjo 24, 2014
Kovo 28, 2010
Velykų stalas su trupučiu fantazijos
LONDONIETĖ, 5
© valeriegriffin.com
Jau sekmadienį susėsime prie Velykų stalo. Kad šventė būtų dar žavesnė Londonietė siūlo gražių idėjų rinkinį.   
  
Šienas
Parsineškite glėbį paprasčiausio šieno ar šiaudų. Net ir sudžiuvusi žolė gali tapti žavia dekoracija. Iš šieno 'susukite' lizdelius margučiams ar jo tiesiog pridėkite į arbatos puodelius, arbatinukus, lėkštes.


Daržovės
Stalo ir kambario dekoracijoms naudokite ne tik margučius, gėles, bet ir daržoves. Šviežiais kopūsto lapais apvyniokite vazas, žvakides. Ridikėlį nuplaukite su visais lapais, nusausinkite, vieną ar su balta servetėle suriškite storu siūlu ir juo papuoškite svečių lėkštes. Iš Briuselio kopūstų suverkite velykinę girliandą ar pastatykite piramidę.

Kiaušinio lukštas       
Neskubėkite išmesti kiaušinio lukšto. Ypač jei kepate pyragą ir, perkirtę žalią kiaušinį per pusę,  atskiriate trynius nuo baltymų. Tiesiog du viename – ir skanus pyragas, ir gabalas lukšto, kuris gali virsti originalia žvakide ar vazele nedidelėms gėlėms.
  

 
Gamta  
 Velykų stalą puoškite kaip galima spalvingiau. Samanos, medžių šakelės, žolė, žiedlapiai – tinka viskas. Pasivaikščiokite artimiausiame miške ar parke.
 

Pavasario gėlės
 Pavasario gėlės – žavi namų ir stalo puošmena.  Jei darželyje neauga narcizai, Londono prekybos centruose jų puokštę įsigysite už svarą. Neužmirškite ir lauko gėlės – neužmirštuolės. Mažais melsvais žiedeliais džiuginančių gėlių pamerkite į vazas, kiaušinio lukštus, jomis papuoškite stalą, palanges.

 
Dažymas  
Naudokite natūralias priemones. Kiaušinius apvyniokite svogūnų lukštais, įdėkite į pėdkelnių gabalą, suriškite ir virkite kiaušinių dažų ir svogūnų lukštų mišinyje nuo 30 minučių iki valandos, jei norite intensyvesnių spalvų. Kiti natūralūs margučių dažymo būdai: rožinę spalvą turėsite kietai virtus kiaušinius pamirkę burokėlių sultyse, o išvirus kiaušinius litre kavos ar juodos arbatos jie taps rudi. Kad spalvos būtų intensyvesnės į vandenį, kuriame dažysite kiaušinius, įpilkite acto. Prieš virdami kiaušinius juos galite apvynioti kruopomis, žolelėmis, medžiagos gabalais, aplipdyti lipniomis juostelėmis - taip išgausite įdomių raštų. 

          
Svarbiausia būkite išradingi, o nemokamų šaunių idėjų ieškokite ne tik parduotuvių vitrinose, bet ir gamtoje ar močiutės pasakojimuose.   

Raktažodžiai: Velykosstalo dekoracijosrankdarbiai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Patvirtinimo kodas