Liepos 23, 2015
Auksinės deginimosi taisyklės
„Praktiškos moters knyga"
Susidraugaukite su saule - sveikatos šaltiniu. © „Praktiškos moters knyga" nuotr.

Garsusis antikinės Graikijos gydytojas Hipokratas skelbė, kad saulė – gyvybės ir sveikatos šaltinis. Ji padeda atgauti jėgas, gerina medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą, stimuliuoja mineralo kalcio ir vitamino D gamybą organizme, didina atsparumą daugybei ligų.  Saulė įkvepia gyvenimo džiaugsmo, todėl ji – puikus vaistas nuo emocinio slogučio ir netgi depresijos. Yra ir kita medalio pusė – saulė gali pakenkti sveikatai, tačiau tik tada, jeigu ja mėgausitės neatsakingai.

Taigi, kaip susidraugautumėte su saule ir puikiai praleisumėte vasarą, o ypač – ilgai lauktas atostogas, patariame, kaip ja mėgautis atsakingai.

Pirmiausia, ką turite padaryti – tai pasirinkti tinkamą aprangą karštomis vasaros dienomis: venkite sintetinių drabužių, rinkitės orui laidžius, švelnius medvilninius, lininius, natūralaus šilko, trikotažo ar bambuko pluošto audinius. Drabužiai turėtų būti laisvesnio silueto, šviesesnių spalvų, nes tamsios sugeria saulės spindulius, dėl to sustiprėja karščio pojūtis, gausiau prakaituojama.

Avalynę taip pat rinkitės lengvą, geriau natūralią, pintą ar su skylutėmis. Tvieskiant saulei galvą patartina pridengti kokiu nors galvos apdangalu.

Dar vienas svarbus dalykas – akiniai nuo saulės. Įsigijusi juos optikos salone, būsite tikra dėl akinių kokybės. Surizikavusi nusipirkti iš gatvės ar turgaus prekeivio, nepatingėkite jų nusinešti į optikos saloną, kad specialistas patikrintų, ar stiklai yra su UV filtru, kokio jis stiprumo. Jeigu akiniai be filtro, geriau jų nenešiokite: į po tamsintais lęšiais plačiai atmerktas akis patenka itin daug jas žalojančių UV spindulių. Dar viena išeitis per neapsižiūrėjimą ar taupumą įsigijus akinius be UV filtro – saulėtą dieną dėvėti kepuraitę su snapeliu ar plačiakraštę skrybėlaitę.

Kitos auksinės deginimosi taisyklės:

Venkite saulės vonių nuo 11 iki 15 val., nes tokiu laiku UV spinduliai yra aktyviausi.

Esate šviesiaodė? Pirmosiomis atostogų prie vandens dienomis saulėkaitoje nebūkite ilgiau kaip 20 minučių.

Deginkitės su pertraukomis, pavyzdžiui, pusvalandį pasideginusi saulėkaitoje 30–40 min. pabūkite pavėsyje.

Maždaug valandą prieš saulės vonias odą patepkite įprastu drėkinamuoju kremu su antioksidantais, po pusvalandžio – specialiu apsauginiu (nedarykite to saulėkaitoje!). Jį rinkitės pagal odos tipą. Jokiu būdu nenaudokite likusio nuo praėjusių metų, nes tokie preparatai galioja vienerius metus, o pradėti naudoti – tik apie tris mėnesius.

Apsauginį preparatą naudokite kaskart po maudynių.

Eidama į paplūdimį nenaudokite kvepalų, dezodoranto su alkoholiu – reaguodami su UV spinduliais jie gali išprovokuoti odos pigmentaciją.

Saulėkaitos venkite, jei vartojate psichotropinius ar vaistus nuo grybelinių ligų, antibiotikus (ypač tetraciklinų, sulfanilamidų grupės), jonažolių preparatus. Priešingu atveju itin padidėja odos nudegimo, pigmentacijos, alergijos rizika.

Jei ant kūno yra didelių, iškilių apgamų, prieš deginimąsi nepatingėkite jų užklijuoti pleistru (vidinėje pusėje ties viduriu turi būti marlės tamponėliu).

„Praktiškos moters knyga" patars ir ką daryti, jei vis dėlto nusvilote saulėje, jei jus ar jūsų artimą ištiko saulės ar šilumos smūgis, supažindins ir su kitais saulės keliamais pavojais ir patars, kaip jų išvengti, rekomenduos, ką valgyti paplūdimyje.

Raktažodžiai: Deginimasiskremas nuo saulėsSveikata

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai