Rugsėjo 23, 2014
Lapkričio 19, 2010
"Ąžuolyno klinika" pagalba teikia visą parą ir net per šventes
REKLAMA,
 Lietuvos psichiatrijoje žengtas dar vienas - kokybiškas naujas žingsnis: atidaryta pirmoji šalyje įvairiapusę psichiatrinę pagalbą visą parą teikianti “Ąžuolyno klinika”. 

„Ąžuolyno klinika“ veikia visą parą. Ir visai nebūtina iš anksto užsirašyti, pacientas gali kreiptis net anonimiškai. Visą reikalingą pagalbą žmogus gaus jam svarbią akimirką, nesvarbu, ar tai diena, ar naktis, savaitgalis, o gal – šventės. Klinika teikia ambulatorines, dienos stacionaro ir stacionaro paslaugas. Beje, ambulatorinė pagalba 24 valandas per parą – unikalus atvejis šalyje. Į „Ąžuolyno kliniką“ pagalbos atvykęs pacientas nebus siunčiamas iš vienos gydymo įstaigos, į kitą. Klinika bendradarbiauja su moderniausiomis miesto gydyklomis: „Baltijos Amerikos klinika“, „Širdies chirurgijos centru“, „Medicinos diagnostikos centru“, “Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centru“, todėl prireikus, pacientą apžiūrės ir konsultuos reikiamos srities profesionalai arba žmogus bus nuvežtas atlikti papildomų tyrimų. 


Čia gydomi nuotaikos, nerimo, adaptacijos, šizofreninio spektro, valgymo, asmenybės ir elgesio bei psichologinės raidos ir emocijų sutrikimai, priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų ar medikamentų, teikiamos slaugos ir ilgalaikio palaikomojo gydymo paslaugos. Pacientams itin svarbi naujiena – išskirtinis gydymo tęstinumas „Ąžuolyno klinikoje“. Dėl savo dydžio ir struktūros, valdiškos gydymo įstaigos negali užtikrinti, kad pas vieną gydytoją patekęs, su juo bendravęs pacientas šio mediko pagalbą galės gauti ir išėjęs iš stacionaro. Tuo tarpu čia, net ir baigęs gydymo kursą, pacientas bet kada gali konsultuotis su jį gerai pažįstančiu gydytoju.  

Vilniuje įsikūrusi klinika jau anksčiau sulaukė pirmųjų pacientų, tačiau oficiali atidarymo ceremonija įvyko rugpjūčio viduryje. „Jau seniai mūsų galvose gyveno idėja įsteigti psichiatrinę kliniką, kuri išsiskirtų iš kitų gydymo įstaigų, tad sulaukę palankios akimirkos ir radę tinkamą vietą įgyvendinome šią svajonę, - pasakoja „Ąžuolyno klinikos“ direktorius medicinai Dainius Stasiūnas. - Ši klinika iš tiesų kitokia – labai stengiamės, kad aplinka čia būtų kuo gražesnė, o palatos ir visas klinikos interjeras kuo jaukesnis, labiau primenantis namus, nei ligoninę. Esame tikri, kad čia pacientai ras jiems būtiną ramybę ir galės greičiau pasveikti bei grįžti į įprastą gyvenimą“.  

„Ąžuolyno klinikos“ vestibiulį puošiančios gamtinės tematikos nuotraukos vėsina ir džiugina akį. Šią patalpą pacientai išvysta pirmiausiai. Abiejose koridoriaus pusėse yra keliolika vienviečių ir dviviečių palatų, atitinkančių visus stacionarios gydymo įstaigos reikalavimus. Pastato plotas paskirstytas taip, kad gydomi žmonės jaučiasi patogiai ir turi pakankamai asmeninės erdvės. Viešbučio tipo palatos nė iš tolo neprimena valdiškų gydymo įstaigų: gėlės, ramių spalvų sienos, fotodrobės, asmeniniai dušo bei tualeto kambariai ir miško vaizdas už lango. „Sirgti nenori niekas, tačiau jei ištiko dvasinė krizė ar paaštrėjo liga ir tenka gydytis stacionariai, gerai, kai tai galima padaryti kone nepastebimai – čia pat mieste, bet toliau nuo pašalinių akių, jaukioje kamerinėje aplinkoje, kur tau skiriamas asmeninis gydytojo dėmesys“, - pasakoja stacionaro vedėja, gydytoja Ramunė Ruseckienė.  

Čia dirbantys medikai - gerai žinomi savo srities profesionalai, dirbę ten, kur sergančiųjų psichikos ligomis srautas yra didžiausias (gydę tiek vaikus, tiek suaugusius).  Terasa ir pievelė šalia klinikos – dar viena detalė skirta pacientams - grynas oras ir ošiantys medžiai veikia taip atpalaiduojančiai! Nusiteikę nuoširdžiai dirbti kliniko gydytojai sako, kad svarbiausia – padėti kiekvienam pacientui, atversiančiam „Ąžuolyno klinikos“ duris.  


„Ąžuolyno klinikos“ atidarymo simbolinę, raudoną juostelę perkirpęs ir sėkmingo darbo čia dirbantiems gydytojams linkėjęs Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas, profesorius Algirdas Dembinskas prisiminė, kaip prieš kelis dešimtmečius jį, anuomet dar studentą, pribloškė ano meto psichiatrinės ligoninės – jose trūko čiužinių, tad pacientams tekdavo miegoti ant šieno arba vadinamąja „valeto“ poza – kai vieno galva būdavo prie kito kojų. Trūkdavo ir vaistų, o apie jokią reabilitaciją nė kalbos būti negalėjo. „Sąlygos buvo baisios, o juk ligoniai – tokie patys, kaip dabar, – atviravo profesorius. - Tačiau žingsnis po žingsnio psichiatrija pasikeitė. Pagrindinis lūžis įvyko, kai įsteigėme pirminius psichikos sveikatos centrus, sumažėjo stacionariai gydomų pacientų – to mums ir šiandien pavydi aplinkinės šalys. Kai situacija tokia gera, galima pagalvoti ir apie privačią psichiatriją. Tokia klinika - pirmoji, teikianti visapusišką privačią pagalbą, todėl Lietuvos psichiatrų asociacijos vardu sveikinu jos kolektyvą ir tikiuosi, kad netrukus „Ąžuolyno klinikos“ padalinių atsiras ir kituose šalies miestuose.“ 

„Ąžuolyno klinika“ 
 Ąžuolyno g. 5A, LT-07196 Vilnius 
Tel./faksas 8 5 2460827 
Mob. Tel. 8 699 55656 
El.paštas: info@azuolynoklinika.lt 
www.azuolynoklinika.lt 

*Šis straipsnis yra reklaminis. Už jo turinį ir siūlomas paslaugas Londonietės redakcija neatsako. 
Raktažodžiai: psichologijanuovargisproblemosdarbaspagalbaĄžuolyno klinika

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Patvirtinimo kodas