Birželio 13, 2012
Lietuvišką mokyklėlę Dagenhame aplankė dizainerė Jolanta Rimkutė
SIMONA SMIRNOVA,
Jau penktus metus Dagenhame gyvuojanti lituanistinė mokykla „Mano pirmieji mokslai“ kasmet sulaukia ne tik tėvų bei mokinukų dėmesio. Mokykla pritraukia ir įvairius Lietuvos menininkus, kurie su mokyklos auklėtiniais pasidalina patirtimi, požiūriu ir kūrybinėmis idėjomis. „Kadangi mokykla stipriai orientuota į kūrybinę jėgą, išraišką, į vaiko individualybės vystymąsi – naujų menininkų veidai vaikus įkvepia ir pritraukia. Mažieji auklėtiniai visad džiaugiasi sulaukę naujo mokytojo arba svečio“, - sako mokyklos įkūrėja ir direktorė Simona Staputienė. 
 
Birželio 9-ąją „Mano pirmųjų mokslų“ mokykloje viešėjo dizainerė Jolanta Rimkutė.  
 
„O jūs visada svajojote tapti dizainere?“, - klausė vaikai naujausios viešnios. „Nuo vaikystės labai daug siuvau, nuo to viskas ir prasidėjo“, - dalinosi savo mintimis garsi Lietuvos rūbų dizainerė, spektaklių kostiumų dailinininkė ir „StudijaLT“ vadovė J.Rimkutė.  
 
Kaip pasakoja S.Staputienė, šis bendradarbiavimas užsimezgė kasmetinėse Lietuvoje vykstančiose pasaulio lietuvių menininkų kūrybinėse dirbtuvėse „Migruojantys paukščiai“, kurių autorė ir vadovė yra Jolanta. Į penktąsias dirbtuves atvykus Simonai ir prasidėjo diskusija apie lietuvišką švietimą užsienio šalyse, lietuviško sąmoningumo diegimą jaunajai kartai, poreikį ir formas. Iš šių (jau šeštus metus vyksiančių) kūrybinių dirbtuvių nemaža bendradarbiaujančių veidų atsiranda „Mano pirmųjų mokslų“ mokykloje. Ilgą laiką mokytojavęs jaunasis scenografas Manvydas Džiaugys, neseniai atvykusi dalintis muzikine ir teatrine patirtimi džiazo dainininkė Simona Smirnova – tai „Migruojančių paukščių“ bendradarbiavimo rezultatas. S.Staputienės teigimu, ateityje tikimasi svečiuose sulaukti dailininkės Eglės Gelažiūtės, filosofijos mokslų daktaro ir poeto Liutauro Degėsio. „Tai daug nuveikę kūrėjai, kurie taip pat „Migruojančių paukščių“ suvažiavime išreiškė dėmesį lietuviškam švietimui užsienio šalyse“, - sako ji.  
 
Vaikai menininkų visad randa ko paklausti, noriai su jais dalinasi savo mintimis ir kartu kuria bendrus kūrybinius darbus. Nuolat besidominti lietuvybės tema dizainerė Jolanta Rimkutė viešėdama Londone visą dieną praleido su mokyklos auklėtiniais. 
 
Su vaikais buvo kalbama apie tai, kaip jie supranta savo identitetą, kas jiems svarbu, kas jiems labiausiai patinka, ką jie labiausiai vertina Lietuvoje ir savyje. Mitologinio „Gyvybės medžio“ tematika buvo kuriami vaikų „Pasakų medžiai“, kuriuose gyveno jų mylimiausi gyvūnai ir gėlės, augo įvairiausi vaisiai o prie medžių glaudėsi šeimos nariai ir patys artimiausi žmonės. Vaikų pasakų medžiai nestokojo fantazijos ir spalvų: juose augo geltonos braškės, vienaausės lapės saugojo skraidančius namus o iš ąžuolo lapų augo bananai. Kiekvienas darbas ir spalva buvo aptarti bei pristatyti. Taip pat buvo kūrybiškai piešiamos žodžio LIETUVA raidės ir kalbama apie tai, ko vaikai pasiilgsta iš Lietuvos, ką labiausiai prisimena ir kas jiems brangiausia.  
 
S.Staputienė pasakoja, jog vaikų mintys ir fragmentiški prisiminimai iš viešnagių Lietuvoje – patys įvairiausi ir keisčiausi. Daugeliui vaikų žinoma Lietuva neatsiejama nuo naminių gyvūnėlių, močiučių, miškų, sniego, lietaus, ryškiai matomų žvaigždžių. O kažkam Lietuva primena dantukų fėją, nes būtent ten jį ar ją aplankė dantukų fėja ir po pagalve paliko pinigėlį. Berniukai dažnai Lietuvą gretina su krepšiniu, žaidimais kieme su savo pusbroliais ar pusseserėmis. „Kiekvienas vaikas turi nedidelę atkarpą tam, kad spėtų rasti savo santykį į gimtinę, tad nuolatinė diskusija apie ilgaamžes vertybes ir grožį, susijusius su Lietuva, yra būtina“, - įsitikinusi mokyklos „Mano pirmieji mokslai“ vadovė.

Vaikams svarbus ne tik bendras kūrybinis darbas, bet ir bendravimas. J.Rimkutė sulaukė didelio klausimų gūsio apie savo darbą ir kūrybą, apie tai, kaip gimsta idėjos ir kaip jos tampa realybe. Dizainerė pasakojo apie savo specialybės subtilybes: „Neužtenka tik kurti. Reikia mokėti ir siūti, ir piešti, ir spalvas pajausti“, - pasakojo susidomėjusiom mergaitėm. Susitikimas vaikus įkvėpė ir pagalvoti apie savo svajonių profesiją bei veiklą. „Tokie susitikimai svarbūs, nes įdomių asmenybių atvykimas į mokyklą vaikams primena ir įrodo, kad Lietuva yra stiprių ir kūrybingų žmonių šalis“, - mano mokyklos direktorė S.Staputienė.


Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai