Spalio 17, 2010
Kaip dažyti plaukus būsimoms mamoms?
JURGITA VEČKYTĖ, 1

Jei nuolatos dažote plaukus ir net sužinojusi džiugią šeimos pagausėjimo žinią nenorite atsisakyti šios grožio procedūros, turite žinoti, kokiais dažais, būdais ir spalvomis dažytis, kad nedidintumėte vaikų alergiškumą provokuojančių chemikalų dozės, kurių ir taip nemažai gauname iš aplinkos.  Nėštukes konsultuoja kirpėja stilistė Vaida URBAITĖ.

Faktai:
1) Dažant ne sruogelėmis, o visus plaukus vyksta chemikalų sąlytis su galvos oda. Mėlynasis dažo pigmentas vienintelis per membraną patenka į kraują, per kraują – į jūsų organizmą ir savaime – į vaisių. 
2) Jei nedažote plaukų mėlynai, nereiškia, kad šis pigmentas nepapuola į jūsų organizmą, nes jo yra kitų spalvų plaukų dažuose.

Venkite šviesių dažų su mėlynuoju pigmentu
Šviesių plaukų tipai - nuo tamsios blondinės spalvos iki ypač šviesios. Lietuvės dažniausiai nori pelenų spalvos, nepriklausomai nuo plaukų šviesumo lygmens ir nemėgsta geltonos ar ugninės spalvų. Šviesinant natūralius tamsios, vidutinės ar net šviesios blondinės plaukus, jų natūralų pigmentą turi pakeisti dažo pigmentas. Kuo tamsesni plaukai, tuo daugiau juose raudonojo pigmento, nors mes jo ir nematome. Tik pradėjus šviesinti plaukus, spalva keičiasi į ugninę ir geltoną. O cheminėse struktūrose geltoną pigmentą neutralizuoja mėlynasis. Tad jei pageidaujate tokios spalvos, išgaunamos ne sruogeliniu, folijiniu būdu, o dažant visą galvą, vadinasi liečiant ir odą – kirpėjas visada privalės įmaišyti mėlynojo pigmento. 
Nors ir nematote to rezultate, jis yra mišinyje. Tačiau, įsitikinimas, jog šviesiai dažytis negalima laukiantis kūdikio nėra teisingas. Svarbiausia, kad dažuose nebūtų mėlynojo pigmento. Tarkim, jei esate šviesi blondinė, kirpėjas gali paruošti dažus be mėlynojo ar violetinio  (padaryto iš mėlynojo) pigmentų, kurie tiesiog keliais tonais pašviesins jūsų plaukus. Bent penkių metų plaukų dažymo praktiką turintis kirpėjas turėtų duoti profesionalų patarimą.

Tamsi spalva – dar blogiau
Praktiškai visose tamsiose, ypač labai tamsiose spalvose dominuoja mėlynasis arba violetinis pigmentai. Vario atspalvio spalvose – šviesiose rudose šio pigmento nėra. Nebent vyšninio, burgundo, violeto atspalvį turinčiose spalvose. Tamsiausios rudos spalvos, priešingai, turi labai daug mėlyno pigmento. O juoda spalva – tai visų spalvų mišinys, kuo ji tamsesnė, tuo mėlyno pigmento koncentracija joje didesnė, nes šio pigmento darbas yra užmušti šiltą atspalvį suteikiantį geltonąjį pigmentą plaukuose.

Neapsirikite
Jei naudojate silpnesnės cheminės koncentracijos „semi“ dažus, negalvokite, kad jie nedaro jokio poveikio, nes mėlynasis pigmentas yra ir jų sudėtyje. Netgi šampūnas šviesiai peleninės spalvos plaukams turi šį pigmentą. Jei teko plauti plaukus tokiu šampūnu, tikriausiai pastebėjote, jog jis dažniausiai yra šviesiai violetinės spalvos. Norint palaikyti šalto atspalvio dažytų plaukų spalvą,  gerai jį naudoti bent kartą per savaitę, ypač Anglijoje, kur nuo kieto vandens plaukai pagelsvėja per mėnesį laiko. Bet nėščioms patartina vengti šio šampūno.

Protinga išeitis
Jei jau nusidažėte plaukus dažais turinčiais mėlynojo pigmento, tai nereiškia, jog būtinai kas nors atsitiks, nereikia išsigąsti, stresuoti dėl pasekmių. Visgi nėštumo metu patarčiau protingai dažytis sruogelėmis bet kokiomis jums patinkančiomis spalvomis arba rinktis šviesesnius atspalvius, natūralias spalvas, kuriose dominuoja aukso ar nėra jokio pigmento. Neteisybė, jog aukso pigmentas suteikia plaukams ugninį atspalvį, jis suteikia tik žvilgėjimą spalvai.    

 

Raktažodžiai: plaukaivaikaibūsima mama

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai