Liepos 25, 2015
Kaip apsaugoti vaiką nuo pavojingos saulės?
Barbora Grigaliūnaitė
Saulės spinduliai vaikams gali sukelti rimtų sveikatos negalavimų.

Nesvarbu, ar karštas vasaros dienas leisite Anglijoje, Lietuvoje ar vienoje iš atostogautojų pamėgtų šalių, kur saulės tikrai garantuota – saulės spinduliai gali būti labai pavojingi. „Londonietė” pataria, ka daryti, kad vasaros atostogos po karšta saule neapkarstų, o jūsų vaikai liktų saugus ir sveiki.

Likite pavėsyje

Kad ir kur atostogautumėte, visuomet stenkitės, kad vaikas žaistų pavėsyje. Daugelis suaugusiųjų mėgsta pasilepinti saulės voniomis, tačiau vaikų oda yra kur kas plonesnė ir pažeidžiama greičiau. Taip yra dėl to, kad vaiko odoje dar nedaug melanino – pigmento, kuris apsaugo odą nuo pavojingų spindulių.

Naudokite apsauginį losjoną

Jei vaikas nebėra labai mažas, saule pasimėgauti jam tikrai galima. Tuomet nepamirškite apsaugančio losjono. Rinkites mažesnes pakuotes, nes didelės greičiausiai nesunaudosite, o iki kitų metų atidarytas kremas laukti nebegali, nes apsauginiai ingridientai tampa neveiksnūs. Atkreipkite dėmesį į SPF (angl. Sun Protection Factor).  Rekomenduojama rinktis vaikiškus, jautriai odai subalansuotus kremus su didesne, SPF 50 apsauga.

Tinkamai apsirenkite

Jei jūsų mažylis yra toks aktyvus, kad šėšėlyje jo nebenulaikote, pasirūpinkite specialia apsaugine apranga. Kepurė su atlapais, saulės akiniai ir marškinėliai, kurie apsaugo nuo pavojingų ultavioletinių saulės spindulių - būtini. Tokių vaikams skirtų drabužių nesunkiai įsigysite vaikų parduotuvėse ar internete. 

Gerikite vandenį

Vienas iš svarbiausių faktorių, padedančių išvengti saulės ar karščio smūgio yra skysčiai. Pasirūpinkite, kad vaikas nuolatos gurkšnotų vandenį. Taip jaunam organizmui neleisite perkaisti, tinkamai sudrėkinta oda taip greitai neperdegs saulėje. Jei žindote, papildomų skysčių medikai duoti nerekomenduoja. Motinos pienas keičiasi reaguodamas į aplinką ir kūdikio poreikius, todėl esant karščiams, jis tampa labiau vandeningas. Jeigu maitinate mišinėliu, tarp įprastų maitinimų vaikui pasiūlykite paprasto vandens.

Neperkaiskite

Kūdikių ir mažų vaikų organizamas nesugeba greitai reaguoti į temperatūrų pokyčius. Dėl šios priežasties, vaikai gali labai greitai perkaisti. Kai kuriems nuo prakaito netgi išsivysto bėrimai. Labai svarbu stebėti vaiko kūno temperatūrą, o pastebėjus, kad vaikas įkaitęs – jį nedelsiant atvėsinti. Jokiu būdu nekiškite vaiko į šaltą vandenį. Galite išmaudyti vėsiame vandenyje, duoti atsigerti vėsaus, tačiau nešalto gėrimo, nurengti. Pasirūpinkite, kad ten, kur vaikas miega, gerai cirkuliuoja oras. Labai dažnai kūdikiai perkaista miegant įkaitusiuose vežimėliuose ar automobiliuose.

Nebijokite saulės

Nepamirškite, kad saulė yra ne tik priešas. Saulės spinduliai labai naudingi tiek vaikui, tiek ir suaugusiems. Būnant saulėje gaminasi nepakeičiamas vitaminas D, kurio gauti iš maisto ar papildų labai sunku. Vitaminas D reguliuoja kalcio, fosforo, magnio apykaitą, padeda šioms medžiagoms išsilaikyti kauluose ir dantyse. Vis daugiau laiko praleisdami namuose prie kompiuterių ir televizorių ar gyvendami tokiose apsiniaukusiose šalyse kaip Anglija ar Lietuva, vaikai vis dažniau kenčia nuo šio vitamino trūkumo.

Raktažodžiai: SaulėAtostogosVanduoVaikai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai