Spalio 7, 2016
Frieze savaitgalis Londone
parengė Dalia Šuminaitė
Frieze skulptūrų parką Regent’s Park’e galite nemokamai aplankyti iki 2017 m. sausio 8 d. © Foto: Linda Nylind/Frieze.

Šis savaitgalis Londone tebūnie skirtas menui. Spalio 6 - 9 d. vyksta net dvi meno mugės – šiuolaikinio meno mugė Frieze London ir jau seniai ekspertų įvertintų ir laiko patikrintų meno kūrinių ir antikvarinių daiktų mugė Frieze Masters. Londono muziejuose ir meno galerijose vyksta specialiai šiai progai skirti renginiai, niekur nedingo ir Frieze Masters Talks programa, o šių metų naujiena – pirmą kartą atidaroma Reading Room (Skaitykla), kurioje suksis kas valandą besikeičiančių renginių kaleidoskopas. 

Kai siautulingas sausakimšų aukcionų salių ir perpildytų meno galerijų dūksmas pradės vesti iš proto, atsigauti nuo galvos apsisukimo eikite į Regent's Park (Regento parką), kur įkurdintos į parodų erdves netilpusios didesnių matmenų skulptūros ir instaliacijos. Frieze Sculpture Park, kaip ir pernai, bus atviras visiems net tris mėnesius – nuo 2016 m. spalio 5 d. iki 2017 m. sausio 8 d.  

Tarp devyniolikos parke savo darbus rodančių garsių šiuolaikinių skulptorių pavardžių šmėžuoja ir jau seniai į meno istorijos knygas patekusių menininkų pavardės – britas Lynn Chadwick, kažkada atmetęs tradiciją skulptūras kalti iš akmens ar drožti iš medžio ir pradėjęs jas kurti iš suvirintų geležies strypų, prancūzas Jean Dubuffet (Žanas Diubufė) – Art Brut (liet. grubiojo meno, angl. outsider art) judėjimo pradininkas, švedų kilmės niujorkietis pop menininkas Claes Oldenburg (Klasas Oldenburgas), išgarsėjęs savo milžiniškomis plataus vartojimo prekes imituojančiomis skulptūromis ir škotas Eduardo Paolozzi, kurio darbų Londono viešose erdvėse yra ne vienas – turbūt teko matyti Izaoką Niutoną, kuris lygiai taip pat kažką kruopščiai skriestuvu braižo prie British Library (Britų bibliotekos), kaip ir Tate Britain esančioje spalvotoje William'o Blake'o graviūroje, skulptūrą Head of Invention Temzės pakrantėje priešais senąjį Dizaino muziejaus pastatą ar siurrealistinių formų metalo gabalą pavadinimu Piscator (Žvejys) priešais Euston Railway Station (Justono geležinkelio stotį).

Tottenham Court Road station (Totnamo Rūmų kelio) metro stoties salėje ir virš eskalatorių buvusių spalvotų Eduardo Paolozzi mozaikų po grandiozinių ten vykusių rekonstrukcijų nebėra, bet perone dar likę keli mozaikos fragmentai.

Nemokamą programėlę su interaktyviu žemėlapiu, kuri padės nepasiklysti Frieze Sculpture Park ir suteiks informacijos apie skulptūras bei instaliacijas ir jas sukūrusius menininkus, rasite čia: https://www.artfund.org/pages/frieze-sculpture-guide-app.

Oficialiąją Londono meno savaitgalio programą lydi ir kontrkultūros renginiai. Užkietėjusiems pankams, skvoteriams, zinų rašytojams ir "pasidaryk pats" koncepcijos apologetams galėtų būti įdomu apsilankyti pirmojoje pankų spaudinių mugėje CULTURAL TRAFFIC, kurią priglaudė baras Juju's Bar & Stage (Elys Yard, 15 Hanbury Street) esantis rytų Londone, Shoreditch'e, The Old Truman Brewery (senojoje Trumano alaus darykloje), virtusioje gyvybinga menų erdve. Čia savo naujomis ir senomis knygomis, zinais, plakatais, katalogais, muzikos plokštelėmis ir magnetinėmis juostomis prekiaus nepriklausomi leidėjai ir bus galima susipažinti su visokiais pankų "ephemera".

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai