Spalio 20, 2016
Wildlife Photographer Of The Year 2016. Gamtos spindesys ir skurdas fotografijų parodoje
Viena iš konkurso nugalėtojo Tim Laman foto.

Labai nemėgstu, kai apie parodas ar renginius rašoma ‘privaloma’ arba ‘būtina’ aplankyti. Nes privaloma ir būtina gyvenime nebent mokesčius susimokėti. Visi kiti dalykai – jūsų pasirinkimas.

Bet šią parodą ne tik būtina aplankyti, bet ir privalote.

Neesu didžiulė fanė ir visokių populiarių citatų, tokių kaip ‘pasaulyje, kur pilna Kardashian, būk Diana’ ir panašiai. Bet panaudosiu vieną iš labiausiai įgrisusių:

Gamta – mūsų namai.

Ginčykitės kiek norite, kad tai visai skirtingi dalykai, bet pati gražiausia Vogue viršelio mergina niekada neprilygs tai beždžionei besiropščiančiai į trisdešimties metrų aukščio medį.

Gamta yra pats tikriausias ir gražiausias stebuklas.

Londono Gamtos istorijos muziejuje (Natural History Museum) šį penktadienį atidaroma nuotraukų paroda, skirta konkursui “Gamtos fotografas 2016” (Wildlife Photographer Of The Year 2016). Parodos nuotraukos gražios ir liūdnos, pasakojančios apie žmogaus ir gamtos santykius. Jei jie turėtų Facebook'ą, statusas be abejonės skelbtų: It's complicated.

Amerikietis fotografas Tim Laman tapo Wildlife Photographer of the Year 2016 nugalėtoju. Jo nuotraukoje: nykstančios orangutangų rūšies patinas virš Indonezijos atogrąžų miško. Tokia foto nenutiko per kelias valandas: tris dienas T.Laman kantriai lipdavo į 100 pėdų aukščio medį, kur įtaisydavo GoPro kamerą, valdomą nuotoliniu būdu.

Nugalėtojas urbanistinėje kategorijoje Nayan Khanolkar kruopščiai nustatęs šviesas keturis mėnesius tykojo ir laukė svajonių kadro: vienišas leopardas sliūkina grįstomis Mumbajaus priemiesčio gatvėmis. Ši nuotrauka – retas žmogaus ir gamtos harmonijos pavyzdys, nes Warli gentis kažkokiu stebuklingu būdu išmoko draugiškai sugyventi su šiomis milžiniškomis katėmis ir leidžia joms naktį naršyti po kaimus ieškant maisto likučių.

Tyrinėdami parodos nuotraukas ne tik sužinosite daug naujo, aikčiosite nuo fantastiškų vaizdų, bet ir būsite sukrėsti emociškai. Viena iš labiausiai sukrečiančių foto - Paul Hilton ‘Skujuočių sąvartynas’. Nuotraukoje vaizduojami šaldyti skujuočiai, paruošti eksportui į egzotiškos mėsos prekyvietes Kinijoje ir Vietname, kur jie laikomi delikatesu. Skujuočiai sparčiai nyksta, nes vis nepavyksta sustabdyti nelegalios prekybos šiais gyvūnais.

Wildlife Photographer of the Year apdovanojimai įvyko jau 52 antrą kartą. Konkurse gali dalyvauti fotografai iš įvairių pasaulio šalių, šiemet dalyvių skaičius buvo rekordinis: sulaukta apie 50 000 profesionalų ir mėgėjų nuotraukų iš 95 valstybių. Tarptautinė teisėjų komisija nuotraukas vertina pagal kūrybiškumą, originalumą bei techninį išpildymą.

Londono Gamtos istorijos muziejuje išvysite 100 fotografijų. Kiekviena nuotrauka aprašoma, pateikiama informacija ne tik apie vaizdą, bet ir pasakojama kaip fotografui pavyko įamžinti kadrą.

Šimtas nuotraukų, šimtas trumpų istorijų apie didžiulį mūsų pasaulį, jo spindesį ir skurdą.

Audun Rikardsen nuotrauka iš Norvegijos vandenų. Audun Rikardsen nuotrauka iš Norvegijos vandenų.
Foto: Imre Potyó, Vengrija. Foto: Imre Potyó, Vengrija.
Smalsi kaimynė Bristol'yje, kur miesto lapių gyvena daugiausiai iš visų JK miestų. Sam Hobson nuotrauka. Smalsi kaimynė Bristol'yje, kur miesto lapių gyvena daugiausiai iš visų JK miestų. Sam Hobson nuotrauka.
Foto: Luis Javier Sandoval, Meksika. Foto: Luis Javier Sandoval, Meksika.
Iago Leonardo, Ispanija, gyvenimo žuvys. Iago Leonardo, Ispanija, gyvenimo žuvys.
Foto: Mario Cea, Ispanija. Foto: Mario Cea, Ispanija.
Foto: Scott Portelli, Australija. Foto: Scott Portelli, Australija.
Foto: Mats Andersson, Švedija. Foto: Mats Andersson, Švedija.

Kur: National History Museum (Gamtos istorijos muziejus), Cromwell Rd, Londonas SW7 5BD
Kada: iki rugsėjo 10 d., 2017
Kiek: suaugusiems £10.50 - £13.50, vaikams £6.50 - £8
I: www.nhm.ac.uk

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai