Gegužės 20, 2016
Londone prasidėjo meno mugė ART16, kurioje ir trys lietuvių galerijos
Meno niša ir Rooster galerijų stendas. Kairėje dailininkė Eglė Karpavičiūtė.

Šį savaitgalį, gegužės 20–22 dienomis į Londono parodų centrą Olympia sugrįžo tarptautinė meno mugė ART16, kurioje pristatomas ir šiuolaikinis menas iš Lietuvos. Ketvirtą kartą vykstančioje meno mugėje dalyvauja 100 galerijų iš 30 pasaulio šalių.

Nuo Damien Hirst drugelių iki vemiančių filosofų - mugėje išvysite įvairiausių kūrinių. Jei nenusipirkti paveikslo, tai bent pasidairyti ir pasivaikščioti tarp menininkų, kolekcionierių, meno pirklių tikrai rekomenduojame. Kas buvote London Art Fair pastebėsite, kad kai kurie kūriniai jau matyti. Bet šioje mugėje akcentuojama būtent tai, kad darbus pristato įvairiausių šalių menininkai.

Menininkas iš Ukrainos Roman Minin. Pasak jo, menas - tai savotiškas ginklas, juo galima atkreipti dėmesį, sujaudinti, papasakoti, statyti ir griauti. Menininkas iš Ukrainos Roman Minin. Pasak jo, menas - tai savotiškas ginklas, juo galima atkreipti dėmesį, sujaudinti, papasakoti, statyti ir griauti.

Pasidairius po mugę aišku, kad menas žengia koja kojon su šių dienų pasaulio aktualijomis ir technologijomis. Paveikslai šiandien - tai ne vien gražiai nutapytas peizažas: jie kalba apie problemas, juda, moja, reaguoja  į judesius, prisilietimus, garsus. Vienoje interaktyvioje instaliacijoje galite pasijusti paukščiu: tereikia mojuoti rankomis ir jums išdygs sparnai (bent jau virtualūs). Kitoje - rankos mostu galite sukelti pluksnų pūgą. Vos įžengus į mugę jus pasitinka besimaivantys Snieguolė ir septyni nykštukai. Antrame mugės aukšte išvysite futuristinį robotų būrį.

Šiais metais mugėje dalyvauja net tris galerijos iš Lietuvos. Galerija “Meno niša” lankytojus supažindina su Rimo Sakalausko ir Jono Jurciko darbais. Šalia įsikūrusi (galerija "Gaidys” (angl. Rooster) demonstruoja Kristinos Ališauskaitės ir Eglės Karpavičiūtės menus.

Pirmame parodos aukšte esančios lietuvių galerijos "Meno niša" atstovai pritaria, kad lankytojų smalsumą žadina judantys objektai. Pasak jų, daugelis neatsispiria pagundai apžiūrėti Rimo Sakalausko 3D instaliaciją „Posėdis“, kurioje filosofai, graikų klasika –­ grožis bei išmintis, statika bei monumentalumas –­ maišoma su anti estetika, šlykštumu, šmaikštumu, judesiu. Kūrinys inspiruotas E. M. Ciorano minties: „Rašyti –­ tai išvemti savo paslaptis.“

Šalia graikų filosofų, santūresni, bet nemažiau iškalbingi "Rooster" galerijos ir  Eglės Karpavičiūtės piešiniai. Juose vaizduojamas belgų menininkas Luc Tuymans, kuris kaltinamas fotografijų plagijatu.

ART16 antrame aukšte rasite "Meno parką". Iš šiemet galerijos pristatomų autorių trys menininkai jau dalyvavo ankstesnėse Art London mugėse (Jonas Gasiūnas, Patricija Gilytė, Laisvydė Šalčiūtė). Naujai pažinčiai pristatomi menininkų Alekso Andriuškevičiaus piešiniai ir Remigijaus Treigio fotografijos. Kaip ir kiekvienais metais, galerija siekia medijų įvairovės, tuo akcentuodama jog ne priemonės (medija) lemia gero kūrinio sukūrimą.

Meno Parko stendas. Meno Parko stendas.
Meno Parko stendas. Meno Parko stendas.

ART16, gegužės 20 – 22 d., 2016, penktadienis, šeštadienis, sekmadienis, 11 - 19 val.; ekspozicijų centre Olympia,Hammersmith Road, London, W14 8UX; daugiau informacijos: www.artfairslondon.com/visit/booktickets.

ART16 atidarymo akimirkos:

Meno Parko stendas. Meno Parko stendas.
Meno Parko stendas. Meno Parko stendas.
Meno Parko stendas. Meno Parko stendas.
Damien Hirst drugeliai. Damien Hirst drugeliai.
Raktažodžiai: RenginiaiSavaitgalisLaisvalaikisArt16Menas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai