Kovo 27, 2015
Aplink pasaulį: 10 patarimų, kaip suplanuoti nepamirštamą kelionę
Natalija Voronina
Lietuvos vėliavos iškėlimas pačiuose netikėčiausiuose pasaulio kampeliuose nėra misija neįmanoma. © Asmeninio archyvo nuotr.

Knygos „Iter Vitae arba Gyvenimo kelionė aplink pasaulį” autoriai Evelina Savickaitė ir Karolis Kazlauskis per 550 dienų autostopu apkeliavo šešis kontinentus. Pasitelkę 720 įvairiausių transporto priemonių, įveikę daugiau nei 72 000 kilometrų ir išleidę vos penkiolika litų per dieną, pora pataria, kaip suplanuoti nepamirštamą kelionę aplink pasaulį.

Akimirkos iš Evelinos ir Karolio kelionės aplink pasaulį - šiame „Londonietės" straipsnyje.

Po kelionės aplink pasaulį – įkvėpimas padėti kitiems

1. Skaitykite forumus, klauskite keliavusių draugų ir pažįstamųjų patarimų. Keliautojų bendruomenė ir Lietuvoje, ir užsienyje yra be galo paslaugi: keliavusieji jau turi patirties bagažą ir supranta, kokios bėdos gali užklupti kitus.

2. Nepagailėkite pinigų investuoti į gerą įrangą: miegmaišius, kilimėlius pasitiesti miegoti, palapinę ir batus. Šie daiktai ypatingai svarbūs keliaujant aplink pasaulį.

3. Turėkite pinigų ir grynaisiais, ir kortelėje. Kai kuriose šalyse nelengva arba net neįmanoma (pavyzdžiui, Irane) naudotis bankomatu. O kortelė tikrai pravers perkant skrydžių bilietus.

4. Pravartu vietoje dujinės viryklėlės pasidaryti virtuvėlę iš dviejų skardinių. „Youtube” yra puikių instrukcijų, kaip tai padaryti. Tereikės tik spirito ir galėsite išsivirti ir sriubos, ir košės.

5. Keliaudami autostopu savo kuprines statykite prieš save – vairuotojai galės suprasti, kad esate keliautojai, o ne plėšikai.

6. Įvažiuodami į bet kurią šalį, pasidarykite nedidelį žodynėlį, kad galėtumėte gestais ir keliais žodžais bent kažkiek susikalbėti su vietiniais. Vietiniai tikrai įsijungs į jūsų pantomimos spektaklį – bus linksma ir jiems, ir jums. Beje, taip užmegzite ryšius –  juk jie be galo svarbi kultūros, dažnai ir istorijos, šalies ekonomikos pažinimo dalis. Taip pat labai pravartu bent kažkiek mokėti anglų, rusų ir ispanų kalbas.

7. Keliaudami ilgą laiką, būtinai skirkite laiko poilsiui, kurį mes vadindavome „įspūdžių dieta”, nes labai svarbu atsigauti ir į aplinką žvelgti nauju žvilgsniu.

8. Miegodami palapinėje visada šalia savęs turėkite pasidėję lenktinį peilį bei pipirines dujas. Dėl viso pikto.
Mes pipirinių dujų įsigijome Aliaskoje, kad galėtume jas panaudoti užpuolus grizliui. Grizlę susitikome, laimei, pipirinių dujų panaudoti neteko.

9. Kliaukitės intuicija, stebėkite aplinką, žmones sutikite su šypsena ir atvirumu, tačiau visada būkite akylūs.

10. Jei norite miegoti miestuose, kur palapinę pasistatyti nėra saugu, paieškokite galimybių www.couchsurfing.com. Čia daugybė panašiai mąstančių žmonių, kurie pasirengę priimti keliautoją į namus, dažnai jį pavaišinti ir netgi supažindinti su vietinėmis kultūromis.
Tokiu būdu sutikome nuostabių žmonių Irane, El Salvadore, Uzbekistane, Kazachstane, Australijoje ir Meksikoje.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai