Balandžio 16, 2015
Emigrantiškų vestuvių planavimo ypatumai
RV šventės 4
Vestuvių planuotoja vis dažniau jas planuoja būtent emigrantams. © „RV šventės" nuotr.

„Jau ne vienus metus užsienyje gyvenantiems lietuvaičiams suorganizuoju daug daugiau vestuvių nei jauniesiems gyvenantiems čia, Lietuvoje. Nemanau, kad vietiniai švenčia vestuves rečiau, ar išvykę turi daugiau pinigų tokioms pramogoms. Matyt, man taip susiklostė, kad tapau emigrantiškų vestuvių organizavimo ekspertė.“ – pasakoja Ramunė Simonaitienė, jau daugiau nei dešimtmetį organizuojanti įvairias šeimos šventes, planuojanti vestuves, įmonės „RV šventės“ savininkė.  

Kokie yra pagrindiniai skirtumai organizuojant vestuves kai jaunieji gyvena užsienyje ir organizuojant įprastas vestuves?

Suorganizuoti vestuves jauniesiems, kurie gyvena užsienyje yra žymiai sudėtingiau, nes jie negali kaskart sėsti į automobilį ir atvažiuoti į susitikimą, apžiūrėti kelias sodybas, išsirinkti pakvietimus, dekoracijas, gėles, susitikti su keliais galimais vedančiaisiais ar muzikantais.
Todėl svarbiausias dalykas, kuris nulems sėkmingą rezultatą, t.y. vestuvės bus įsimintinos, sklandžios ir smagios, pirmiausia yra abipusis mano ir besituokiančių žmonių pasitikėjimas. Jaunieji turi man patikėti begalę dalykų ir aš už juos prisiimu labai daug atsakomybės – pradedant vestuvių vietos suradimu, baigiant betarpišku bendravimu su jaunųjų tėvais, artimaisiais, kurie labai dažnai gyvena Lietuvoje.

Beveik visi svarbiausi klausimai yra nusprendžiami elektroniniais laiškais ar per Skype'ą. Net jeigu jaunieji ir būna išsirinkę sodybą savo šventei, nusprendę esminius dalykus, organizavimo eigoje vis tiek iškyla begalės klausimų ir labai dažnai man tenka priimti sprendimą pačiai arba siųsti nuotraukas, filmuoti ir siūsti video jauniesiems į užsienį.

Dabar tiek daug vestuvių planuotojų, kaip išsirinkti?  

Tiesa, paskutiniu metu Lietuvoje atsirado labai daug vestuvių planavimo paslaugas siūlančių merginų. Šis darbas yra labai džiuginantis ir malonus, bet labai atsakingas, reikalaujantis didžiulės patirties, susikaupimo, žinių, kūrybiškumo. Lietuvoje dabar labai madingas pasakymas: „Susiplanavau vestuves sau, kodėl negaliu planuoti kitiems?“ Tačiau viskas nėra taip paprasta, kaip iš pradžių atrodo.

Geras vestuvių planuotojas turėtų būti padirbėjęs nors du, tris metus švenčių asistentu ir koordinatoriumi, kad žinotų kaip elgtis stresinėse situacijose. Tai labai svarbu, kad šventė butų sklandi. Vestuvės jaunųjų ir svečio akimis turi būti tobula, nepriekaištinga, ilgam įsimenanti šventė, o kad tokią suorganizuoti reikia žinoti daug!  Todėl pirmas kriterijus renkantis vestuvių planuotoją yra PATIRTIS.

Kodėl būtent jus renkasi jaunieji gyvenantys svetur?

Ilgametis darbas su emigravusiais tautiečiais iš Anglijos, Airijos, Norvegijos, Belgijos, Ispanijos, Suomijos, Italijos, net iš Australijos ir Naujosios Zelandijos davė man labai daug patirties ir šiandien galiu drąsiai teigti, kad viskas įmanoma, esu vestuvių planavimo emigrantams ekspertė.  Esu suorganizavusi apie 160 – 170 įvairaus lygio, įvairiausių stilių ir tematikų, labai mažyčių jaukių ir didžiulių puošnių vestuvių. Beveik pusė iš jų buvo vestuvės emigrantams. Emigrantai labiausiai vertina nuoširdumą ir patirtį, jie turi jausti, kad gali tavimi pasitikėti. Juk daugelį dalykų jie pamato tik atvykę į savo vestuves. Būna įvairiausių porų: ir labai labai įnoringų ir paprastų, nuo pirmos minutės pasitikinčių manimi. Tačiau net tie, kurie kelia didelius reikalavimus, labai greitai įsitikina, kad TIKRAI VISKUO BUS PASIRŪPINTA, atsipalaiduoja ir pradeda mėgautis savo šventės planavimu. O tada viskas einasi kaip per sviestą.

Žinau  daugybę sodybų, vilų, kompleksų Lietuvoje, tinkančių švęsti vestuves, išmanau visus jų privalumus ir trūkumus, todėl atvirai ir smulkiai pasakoju savo klientams – po tokių pasakojimų jie dažnai pasijunta tarsi ten buvę. Tą patį galiu pasakyti ir apie vedančiuosius, DJ, muzikantus, valgiaraščius, gėles, dizainerius, automobilius  – dirbame su labai daug partnerių. Daugiametė patirtis leidžia pažinoti asmeniškai pačius geriausius ir profesionaliausius ir, žinoma,  kaskart derėtis dėl geresnių kainų. Juk jeigu aš užsakau iš vieno salono keliolika vestuvių papuošimų per sezoną, tai be abejo kad gausiu geresnę kainą, nei pats užsakovas tai darydamas.

Vienas iš mano prioritetų – taupyti kliento pinigus ir juos teisingai paskirstyti, todėl visada patariu į ką reikėtų labiau atkreipti dėmesį, o kur galima pataupyti. Lietuvoje gyvendama iki kaulų čiulpų esu išnagrinėjusi „vestuvių virtuvę“, todėl savo klientams siūlau pačius geriausius variantus. 

Ką jūs galite pasiūlyti įdomaus, kitaip, ne kiti patyrę vestuvių planuotojai? 

Esu iškilmingų išvažiuojamųjų ceremonijų pradininkė Lietuvoje. Turiu įsigijusi ištaigingą kupolą tokioms ceremonijoms.  Tokia santuoka yra išskirtinė tuo, kad šviečiant saulei ar lyjant lietui jaunieji be jokių blogų emocijų gali mėgautis akimirka. Dažniausiai tik civilinės santuokos ceremonija tokios  vestuvės nesibaigia – ją tęsia patyręs Ceremonmeisteris, kuris pasakoja apie šeimos vertybes ir santuokos prasmę, skaito meilės himną. Kartais ceremoniją tęsia kažkuris šeimos narys ar liudininkai. Neapsakomą jausmą suteikia skambanti gongų muzika arba saksofonas, fleita, smuikas. Ne vieni jaunavedžiai ir jų svečiai yra pasakę, kad tokioje ceremonijoje prarado realybės jausmą ir nieko panašaus nebuvo matę ir girdėję.

Iš neseniai Vilniuje tekėjusios draugės girdėjau posakį „SOS Ramunė“. Gal čia apie jus?

Tas posakis „SOS Ramunė“ atsirado prieš tris metus. Nuotakoms dažnai nutinka įvairiausių dalykų: ilgainiui jos supranta, kad nesutampa jos ir planuotojos požiūriai į kai kuriuos dalykus, nepatinka siūlomas vedėjas, arba tiesiog neranda norimo atlikėjo, būna nuotykių su suknelėmis, bateliais ir įvairiais kitais dalykais, kurie yra be galo svarbūs. Vieną dieną man paskambino nuotaka ir paprašė pagalbos. Kadangi mano darbas yra mano gyvenimo būdas, nedvejodama jai padėjau. Be atlygio. Ta nuotaka  internete papasakojo kaip aš jai padėjau ir taip pradėjau sulaukti nusivylusių arba pasimetusių nuotakų skambučių. Tokia štai istorija. Dažnai padedu be atlygio ir man tai teikia malonumą.

Kokių neįprastų pageidavimų, dalykų esate dariusi jaunavedžiams, kurie nelabai įeitų į vestuvių planuotojos pareigas?  

Esu dariusi begalę tokių dalykų. Man įprasta tapti ne tik labai artima ir patikima patarėja, pagalbininke, bet ir psichologe, atlikti net sesės ar mamos vaidmenį. Pagal atsiūstus išmatavimus , ūgį, svorį, apimtis ir nupasakotą skonį esu nupirkusi jaunikiui kostiumą, kurį jis pasimatavo tik vestuvių dieną ir negalėjo atsidžiaugti.

Esu vežiojusi po Lietuvą jaunikio tėvus, kurie atskrido iš Italijos apsidairyti po savo būsimos marčios krašto. Jie beveik nekalbėjo angliškai, tad streso buvo pakankamai. Tris dienas nesiskyriau su italų kalbos žodynu, bet viskas praėjo puikiai, Lietuva jiems labai patiko, o kai atskrido į vestuves, glėbėsčiavomės kaip seni geri pažystami.

Matyt, ne veltui su daugeliu savo jaunųjų liekame labai geri draugai ir po vestuvių. Džiaugiuosi, kad tie santykiai vestuvėmis nesibaigia - vėliau dažnai susitinkame, tik jau ne Lietuvoje, o tose šalyse, kur gyvena buvę mano jaunavedžiai: Valencija, Florencija, Briuselis, Londonas.

Tai nuo ko pradėti tiems, kurie planuoja artimiausiu metu susituokti?

Nuo skambučio vedybų planuotojai. Visada sakiau ir sakysiu - nerašykite planuotojui! Jeigu jau patiko jo darbai, jeigu gavote rekomendacijas, imkite ir paskambinkite. Jau pirmojo pokalbio metu pajusite ar tinka jums šis žmogus ar ne, koks tai yra žmogus, koks jo mąstymas, pasaulėžiūra. Ar jis išklauso ar be perstojo bruka savo mintis, viziją ir idėjas. Visų pirma – vestuvės yra JŪSŲ, ne planuotojos, todėl planuotoja gali patarti, nukreipti, sudėlioti, bet ne primygtinai brukti savo nuomonę.

Daugiau informacijos rasite čia.

Raktažodžiai: RV šventėsvestuvių planavimas

Straipsnio komentarai

  • Linkiu Jums pačių gražiausių vestuvių:). Jeigu prireiks patarimo, kreipkitės, mielai padėsiu:).

    Višta:)
    1. Ramune // Balandžio 20, 2015 // 16:37
    0
    Cituoti komentarą Siūlau šalinti
  • Išsamus ir platus straipsnis, dėkingas straipsnio autoriui

    Pagarbiai
    fotografas Julius
    www.fotogidas.lt
    2. Julius // Vasario 10, 2016 // 16:07
    0
    Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai